Poslední dny v roce pro některé nebyly svátky pohody

BŘECLAVSKO: Násilníky jsme museli vykázat z domova.

Břeclavsko – Některé rodiny během vánočních svátků mnoho pohody nezažily. Na Břeclavsku jsme právě ke konci roku ve velké míře přijímali oznámení, že v rodinách dochází k napadání. Nejčastěji se jednalo o partnerské konflikty, ve kterých hlavní roli sehrál alkohol. Zejména muži pod vlivem alkoholu se neovládali a sklouzli nejen k vulgárním nadávkám, ale také k fyzickému násilí. V některých rodinách útoky natolik vygradovaly, že policisté přistoupili k vykázání z obydlí.

Poslední den v roce jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví a také pro nebezpečné vyhrožování u 27letého muže, který v menší obci na Břeclavsku fyzicky napadl svoji partnerku a další členy rodiny. Jeho agresivita se stále stupňovala až vyvrcholila fyzickým útokem. Obdobně dopadl i třicetiletý násilník z další obce. Také on musel být z rodinného domku vykázán. Dlouhotrvající konflikty vygradovaly tím, že vzal teleskopický obušek a napadl své příbuzné. Ti už z jeho násilnických projevů měli takovou obavu, že museli zavolat policii.

Jak se zdá, ani po Novém roce nenastalo uklidnění. Hned 2. ledna vyjížděla hlídka k fyzickému napadení do nedaleké obce u Břeclavi. Násilník musel být vykázán ze společného obydlí poté, kdy napadl svoji bývalou partnerku a způsobil jí zranění.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …