Podvodník řádil také v Břeclavi

BŘECLAVSKO: Za podvodné jednání byl obviněn.

Břeclav – Policisté se poslední dobou opět potýkají s případy, kdy si podvodníci vybírají starší lidí a pod různými záminkami z nich vylákají peníze. Dva případy během jednoho dne se staly přímo v Břeclavi.

Nepoctivec na začátku tohoto měsíce navštívil dvaaosmdesátiletou žena v jednom břeclavském bytovém domě a vydával se za známého jejího syna. Ovšem seniorka se obelstít nenechala a žádné peníze mu nevydala. Když muž neuspěl v tomto případě, vydal se o několik ulic dál. Tentokrát se mu lest zdařila. Pod smyšlenou legendou, že zná rodinné příslušníky, se mu podařilo vylákat od dvaadevadesátileté důchodkyně přes 5 tisíc korun.

Případ si převzali policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování. Operativní činností a spoluprací s kriminalisty z ostatních útvarů padlo podezření na 44letého muže z Litoměřic, kterého v těchto dnech kolegové dopadli na Olomoucku. Muž je nyní obviněn z pokusu o podvod, podvodu a porušování domovní svobody. O úspory připravil seniory na různých místech naší republiky. Trestní stíhání zahájili kolegové v Chomutově, kteří se také vyšetřováním jeho trestné činnosti nadále zabývají.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …