Plavci vyzkouší ledovou vodu v Dyji třikrát, poprvé v sobotu

BŘECLAV – Třikrát se v nejbližší době ponoří otužilci do chladných vod břeclavské Dyje.

V sobotu 13. prosince pořádá Klub sportovního potápění Nautilus Břeclav v řece Dyji 6. ročník závodu v zimním plavání Z Česka do Rakouska, který se plave jako 11. kolo Českého poháru v zimním plavání. Závod bude slavnostně zahájen v 11.30 nástupem účastníků na rakouském břehu Dyje u hraničního kamene XI. nedaleko Bernhardsthalu, po 12. hodině se zimní plavci postupně vydají na start svých závodních tratí 1.000, 750, 500 a 250 metrů od dřevěného mostu nedaleko zámečku Pohansko.

Závodu se kromě několika českých pokořitelů kanálu La Manche letos poprvé zúčastní rakouský plavec Josef Köberl, který se na přeplavání Kanálu v roce 2015 teprve připravuje, startovat bude taky italský extrémní plavec Thomas Kofler a Brit žijící v Praze Jack Bright. Neregistrovaní  otužilci se mohou divákům představit na nejkratší trati 100 metrů.

Štěpánský kilometr v areálu nad splavem už neodmyslitelně patří k vánočnímu programu stovek Břeclavanů. Vždyť v pátek 26. prosince se tento oblíbený závod poplave již počtyřicáté! V 10.30 se do Dyje vnoří otužilci, kteří si i tentokrát mohou vybrat z různě dlouhých tratí. Tu nejkratší, stometrovou, mohou opět absolvovat i neregistrovaní plavci a odvážlivci. V 11.30 pak začne hlavní závod ploutvových plavců o putovní pohár.

Potřetí si otužilci vyzkouší teplotu vody v řece Dyji v sobotu 14. února, kdy se uskuteční další závod zimních plavců s názvem Břeclavský bobr, opět ve veslařském areálu nad splavem.

otužilci

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …