Piksla nabídne alternativy alternativy

BŘECLAV (jm) – V pátek 20. března se v břeclavském klubu Piksla smísí náhled do současné a minulé alternativní hudební scény. Václav Havelka s Martinem Tvrdým představí projekt U nás v garáži apřijede garage-folkový Jéčko s kapelou.

Album U nás v garáži mapuje scénu českého undergroundu osmdesátých a devadesátých let a vytváří na jejím základě zcela nový hudební koncept. Původně syrová, špinavá hudba je nyní plná tajemna a elektroniky, neztrácí však smysl ani aktuálnost. Jedenáct skladeb je vybráno od kapel jako Psí vojáci, Garáž, Dybbuk nebo Hrdinové nové fronty.

Václav Havelka v Piksle vystoupí již potřetí za poslední půlrok, pokaždé to bylo s rozdílným, dokonce naprosto nesrovnatelným, projektem (Were mute a Please the trees). Martin Tvrdý, známý pod pseudonynem Bonus, stojí, mimo jiné, za albem Náměstí Míru, oceněným cenou české hudební kritiky Apollo za rok 2011.

Ve stejný večer vystoupí i J (čti Jéčko), který taktéž nebude v Piksle poprvé. Své nahrávky pořizuje doma a vydává je v ručně vyráběných edicích. Tentokrát však jeho garážové písničky, dřív doprovázené iPodem, nebudou sólo. Doprovodí jej kapela Cold cold nights.

Akci pořádá břeclavský spolek PiCrew, vstupenky budou k dostání na místě. Afterparty zaručena.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den Romů

BŘECLAV / městský park vedle pavilonu 8. 4. 2024 / 15:00 – 19:00 Aven šunen- …