Pálavská galerie hledá šedesát nejlepších vín

PAVLOV (tz) – Přímo v historickém srdci Pavlova, v památkově chráněné ulici Česká, otevře na začátku května své brány Pálavská galerie vín U Venuše.

Atraktivní projekt se zaměří výhradně na prezentaci vín z hroznů vypěstovaných na svazích Pálavy – jedné z našich nejžádanějších vinařských oblastí. Místní vinaři mohou přihlásit svá vína do 27. března 2015. Nezávislá komise odborníků z nich vybere šedesát nejlepších vzorků.

Pálavská galerie vín bude součástí nového komplexu U Venuše, který kromě ubytovacích apartmánů zahrnuje rekonstruované vinařské sklepy z 18. století. V unikátních prostorách vznikne také vinný bar a turistické informační centrum.

Pálavská galerie vín bude sloužit jako výstavní prostor pro šedesát vybraných vín vypěstovaných na některé z 57 viničních tratí, které se rozkládají na území sedmi pálavských obcí – Mikulov, Bavory, Perná, Pavlov, Horní Věstonice, Dolní Věstonice a Klentnice.

„Chceme lidem nabídnout exkluzivní nabídku špičkových pálavských vín. Výběr proto budeme každým rokem obměňovat, aby byla galerie lákavá pro návštěvníky a mohli ochutnávat stále nová vína,“ doplňuje vrchní sommeliér David Filípek. Vinařům navíc nabídne prostor pro propagaci a možnost podílet se na dalších zajímavých projektech.

Provozovatelem Pálavské galerie je brněnská firma Pavlof, která v regionu už přes deset let pořádá oblíbené akce jako je degustační soutěž Vinařská stezka nebo jarní pochod Přes tři sklepy. V Pavlově od roku 2006 provozuje Hotel Pavlov a před dvěma lety tady s úspěchem otevřela ubytovací areál Pálavské vinohrady.

Vinaři, kteří mají zájem se do projektu zapojit, mohou zaslat až pět vzorků vín. Více informací najdou na: www.elwis.cz/cs/palavska-galerie-vin-2015

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …