Pachatelé si ze dvou zlatnictví odnesli šperky za téměř 170 tisíc korun. Neznáte jejich totožnost?

Břeclav – Břeclavští kriminalisté spolu s brněnskými kolegy pracují na dvou případech krádeží ve zlatnictvích. Třináctého listopadu vešel do obchodu v Břeclavi muž s ženou. Vypadalo, že čekají jako normální zákazníci ve frontě. V prodejně pobyli asi 5 minut. V nestřeženém okamžiku využili zaneprázdněnosti obsluhy, která až následně zjistila, že spolu s dvojicí zmizelo i půl plata zlatých řetízků za více než 100 tisíc korun.

Při prověřování případu zjistili kriminalisté, že se pravděpodobně tatáž dvojice dopustila obdobného jednání v centru Brna. Tady byli v prodejně pouze s prodavačem, od kterého si nechali odemknout vitrínu a podat náušnice. Ve stejném okamžiku muž odcizil prsten za 62 tisíc korun. O zkoušené náušnice žena neprojevila zájem a pár i s lupem prodejnu opustil. Nevylučujeme, že se podobných kousků dopustili i na dalších místech.
Povedená dvojce je poměrně dobře vidět na záznamu městských kamer před vlakovým nádražím v Břeclavi. Pokud někdo pozná zloděje na videozáznamu, nebo ví, kde se aktuálně nachází, nechť se ozve policistům prostřednictvím linky 158.
Děkujeme za spolupráci. Videozáznamy jsou k dispozici níže.

por. Pavel Šváb

http://www.policie.cz/soubor/bv-nadrazi-mp4.aspx

http://www.policie.cz/soubor/bv-zlatnictvi-mp4.aspx

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Peněženka

BŘECLAV – V uplynulých dnech řešili strážníci mimo jiné i ztrátu peněženky. Nejednalo by se …