Novinky na Ivan Hlinka Memorial Cup 2017

Novinky na Ivan Hlinka Memorial Cup 2017

Tento rok bude česká osmnáctka v neobvyklé pozici. Poprvé v historii bude totiž obhajovat zlaté medaile. Vítězstvím na minulém ročníku čeští hokejisté mimochodem utnuli mistrovskou sérii Kanady, která memoriál vyhrávala nepřetržitě od roku 2008. Čechům se navíc v posledních letech v Břeclavi daří. Za poslední čtyři ročníky vybojovali hned tři medaile, od každého cenného kovu jednu.

 

Setkání mladých hokejových nadějí přinese letos také několik novinek. První se bude týkat webových stránek memoriálu, které budou podrobeny redesingu. Dále bude mít turnaj nově také svůj vlastní Instagram a všechny zápasy budete mít navíc možnost sledovat prostřednictvím textového online přenosu na serveru onlajny.com.. Uvnitř stadionu, přímo u vchodu, bude zřízen stánek s merchandisingem, který zde bude po celou dobu konání turnaje. Fanoušci si v něm kromě fanpředmětů národního týmu budou moct nově zakoupit i produkty s logem memoriálu.

 

Od příštího roku se bude Memoriál Ivana Hlinky konat v České republice a na Slovensku pouze každý druhý rok. V pořadatelství se s nimi bude střídat nejčastější vítěz memoriálu, tedy Kanada. Memoriál Ivana Hlinky získal obrovskou mezinárodní prestiž a jsem přesvědčen, že tato spolupráce ho posouvá na ještě vyšší úroveň,“ uvedl Tomáš Král, prezident ČSLH.

 

Historie turnaje

Memoriál Ivana Hlinky navazuje na Světový pohár juniorů či Pacifický pohár, pořádaný od roku 1991 v Japonsku. Od roku 1997 probíhá v České republice a na Slovensku. Jméno legendárního hokejisty a trenéra Ivana Hlinky nese od roku 2004 a turnaj se nazýval Memoriál Ivana Hlinky. Ivan Hlinka Memorial Cup nese tento současný oficiální název od roku 2012.

 

Memoriál Ivana Hlinky, kterého se účastní hráči do osmnácti let, je prestižní přehlídkou hokejových talentů z Evropy a zámoří. Jeho tradičními účastníky jsou celky České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA. V minulosti se na turnaji představily hvězdy jako například Sidney Crosby, Jonathan Toews, Jevgenij Malkin nebo Steven Stamkos a d..

 

 

Přehled medailí

Stát Zlato Stříbro Bronz Celkem
Kanada 20 2 1 23
Rusko/SSSR 3 4 8 15
USA 1 9 3 13
Česká republika 1 7 4 12
Švédsko 1 2 5 8
Finsko 0 2 2 4
Slovensko 0 0 2 2
Japonsko 0 0 1 1

 

Na závěr

Obhájí naši mladí reprezentanti pod novým trenérem Davidem Brukem první místo? To se dozvíme už  ne ani za celé dva týdny!

Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se  v sobotu 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com !

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …