Nejmladší atleti druzí na mistrovství Moravy

HODONÍN /Lk/ – V Hodoníně se uskutečnilo mistrovství Moravy a Slezska v kategotii mladšího žactva družstev. Pěkného úspěchu dosáhli žáci Lokomotivy, kteří mezi devíti finalisty obsadili druhé místo hned za vítěznou Opavou, získali celkem 103 body. Nejúspěšnějším závodníkem celku Lokomotivy byl Jakub Petrjanoš, který vyhrál skok vysoký ve svém osobním rekordu, byl druhý na 60 m překážek a čtvrtý ve skoku dalekém. V běhu na 800 m dosáhl na vítězství Vojtech Prokleš, který vyhrál v osobním rekordu. Další bodující chlapci: 60 m 3. Práčník 8,22, 4. Kostrhun 8,33, 150 m: 4. Kostrhun 19,85, 5. Ptáčník 20,70, 300 m: 3. Kostrhun 44,17, 800 m: 1. Prokeš 2:31,84, 60 m překážek: 2. Petrjnaoš 10,36, 10. Oberndorfer 11,55, 4x60M: 4. Lokomotiva 34,68, výška: 1. Petrjanoš 158, 7. Julinek 135, dálka: 4. Petrjanoš 481, 6. Ptáčník 463, koule: 8. Zobač 9,55, míček: 3. Papež 58,72, 8. Zobač 55,74: – Celek dívek skončil na 7. místě s 23 body. Nejlepší jednotlivkyní byla Špačková na 800 m čtvrtá v čase 2:38,73, ve výšce na 8. místě Stehlíková 135, na stejném místě byla Václavovičová v dálce 422, v míčku 4. Burianová 47,67.
Paulík vyhrál o tři minuty.
BUKOVANY /Lk/ – V Bukovanech se uskutečnil 12. ročník běhu Bukovanský mlýn. Jediným běžcem z Břeclavska byl v poli běžců Roman Paulík z Lokomotivy Břeclav, který se na desetikilometrové trati vzdaloval svým běžcům, do cíle doběhl s náskokem téměř tří minut.
Horák vyhrál vrhačský trojboj.
OLOMOUC /Lk/ – Vrhačského trojboje v Olomouci se zúčastnil také dorostenec Adam Horák, který vyhrál suvereně všechny vrhy a v celkovém součtu překonal okresní rekord Břeclavska. V kouli dosáhl výkonu 15,75, v disku 45,08 a v oštěpu 39,74.

Tisíce motorkářů míří na jižní Moravu v rámci Super Rally 2024

KRAJ: Policisté budou dohlížet na dopravu i veřejný pořádek.  Jihomoravští policisté se chystají na opatření …