Nejhorší řidiči jsou v Ostravě a Praze

BŘECLAVSKO (juh) – S největším procentem zaviněných nehod stanuli v čele tradičního žebříčku ČSOB Pojišťovny podle okresů za uplynulý rok 2014 motoristé z Ostravy a Prahy. Na opačném pólu tabulky figurují řidiči z okresů Jeseník, Rychnov nad Kněžnou a Pelhřimov.

Vyplývá to z ČSOBP Indexu, kterým ČSOB Pojišťovna dlouhodobě sleduje, jak se liší frekvence pojistných událostí z povinného ručení u řidičů osobních aut z jednotlivých okresů republiky.
Ani Břeclavsko se svou statistikou nehod nemůže příliš chlubit. V žebříčku ČSOB Pojišťovny je 21. nejhorším okresem ze 74 s hodnotou indexu 4,80 %. Sousední Hodonínsko je 31. s indexem 4,45 %.
„V metropolích jako Ostrava či Praha je mnohem větší koncentrace vozidel. Míra rizika vzniku nehody je tu tak mnohem větší než v městech a oblastech s nižší hustotou silniční sítě a počtem aut. Postavení motoristů z Ostravy a Prahy coby těch, kteří bourají nejčastěji, dlouhodobě nikdo neohrožuje. Na opačné straně žebříčku ČSOBP Indexu zase kralují po několik let vždy motoristé z Vysočiny či východních Čech,“ uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru pojištění vozidel ČSOB Pojišťovny.

Hodnoty ČSOBP Indexu počítá ČSOB Pojišťovna už od roku 2008 na základě statistik škod z povinného ručení pro vozidla do 3,5 tuny, a to jako podíl počtu pojistných událostí z povinného ručení způsobených v daném období řidiči z příslušného okresu a počtu vozidel pojištěných v této době v daném okrese. Hodnota 7,79 % pro motoristy z Ostravy za rok 2014 tak znamená, že na každých sto pojištěných aut připadlo více než sedm zaviněných nehod. Naproti tomu u řidičů z okresu Jeseník, kteří jezdili v uplynulém roce nejbezpečněji, je riziko zavinění nehody více než dvakrát nižší (zhruba tři nehody na 100 pojištěných aut).

Nejhorší řidiči podle okresů
Ostrava 7,79 %
Praha 7,62 %
Zlín 5,75 %
Pardubice 5,61 %
Sokolov 5,55 %

Nejlepší řidiči podle okresů
Jeseník 2,96 %
Rychnov n. K. 2,99 %
Pelhřimov 2,99 %
Havl. Brod 3,07 %
Rakovník 3,07 %

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …