Naši mladší žáci přeborníky Jihomoravského kraje

Na první dubnovou neděli byl naplánován závěrečný finálový turnaj soutěže mladšího žactva Jihomoravského kraje. Do celé soutěže bylo letos zapojeno 26 družstev, z nichž 16 bylo dívčích a 10 chlapeckých a mixu. V průběhu celé sezóny týmy sbíraly body a do závěrečných finálových bojů postoupilo jen 8 nejlepších z každé kategorie. Finálové turnaje se konaly 3. 4. v Brně (kategorie dívky) a Břeclavi (kategorie chlapci a mix). V obou kategoriích jsme měli zastoupení a oba naše týmy sem postoupily ze 4. místa celkového hodnocení.

Naše chlapecká finálová osmička měla složení: Volejbal Brno Milénova A a B, Znojmo, Sokol Brno I, Letovice, Drásov, Boskovice a TJ Lokomotiva Břeclav.

8 týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. V naší skupině A jsme jako první narazili na družstvo Drásova. Břeclaváci nastoupili do zápasu zkoncentrovaní a od začátku hráli výborně. Soupeřům dovolili v první sadě jen 4 body a očekávali hladký průběh i v setu druhém. Prostřídali jsme sestavu, aby se na hřiště dostali i méně vytěžovaní hráči. Projevila se sice jejich menší vyhranost, ale i druhý set jsme dotáhli do vítězného konce. (BV-Drásov 2:0) Ve druhém zápase proti nám nastoupila Milénova B. Jejich hráči jsou sice vysocí, ale jejich volejbalové dovednosti na naši kvalitní týmovou hru nestačily. (BV-Milénova B 2:0) Třetí zápas ve skupině byl určitě ten nejobávanější. Tým Volejbalu Brno Milénova A celou sezónu neopustil první čtverku a ve svém středu mají vysoké a hodně zkušené hráče. Příliš velký respekt k soupeři nám svázal ruce i nohy. Najednou se přestalo dařit úplně všechno a naše hra se rozsypala jako domeček z karet. (BV-Milénova A 0:2)

I přes jednu porážku jsme se z druhého místa dostali do semifinále a v něm jsme se opět potkali se svými nejčastějšími rivaly ještě z dob minivolejbalu – ze Znojmem, které ve skupině B obsadilo první místo. Za celou sezónu jsme se s nimi utkali několikrát. Naše vzájemné zápasy patřily vždycky k těm nejhezčím a nejkvalitnějším. Porazit jsme je ale nedokázali ani jednou. Kluci nastoupili do zápasu perfektně koncentrovaní. Dobře si uvědomovali sílu soupeře, ale také věděli, že naše síly jsou vyrovnané a jen stoprocentní nasazení může vést k úspěchu. Od začátku se nám dařilo na servisu, nutili jsme soupeře k horšímu příjmu, a díky tomu nemohli útočit tak, jak by chtěli. Znojemští kluci začali kupit chyby na přihrávce a v útoku, naopak nám se dařilo míče přesně rozehrávat a tvrdě útočit. První set jsme v koncovce zvládli my a na straně Břeclavi vypukla euforie. Najednou jsme zjistili, že to jde a že i na Znojmo dneska máme. Druhý set jsme začali ještě ve větší pohodě a soupeře jsme naprosto převálcovali. Sama účast v semifinále byla úspěchem, ale finále – to už byla úplná fantasie. (BV-Znojmo 2:0 – 25:21, 25:15)

Ve finále se proti nám postavil opět tým Milénovy A. Kluci z Brna už se viděli se zlatými medailemi na krku a do zápasu vstoupili velmi sebevědomě. My jsme se ale rozhodli, že jim nedáme nic zadarmo. Hráli jsme odhodlaně, bojovně a hlavně týmově. Přestože jsme neustále dotahovali několikabodový náskok soupeře, nepřestávali jsme bojovat a povzbuzovat se. Celá hala (včetně kluků ze Znojma, kteří svůj zápas o bronz zvládli rychleji) fandila našim klukům. Byli jsme sice menší a zjevně mladší, ale byli jsme bojovnější a lační po každém bodu. Za nepříznivého stavu 21:24 se dostal na servis Tom Wozar a ukázal, že má nervy ze železa. vyslal na stranu soupeřů tak jedovaté servisy, že jsme dokázali dotáhnout na 24:24 a vše bylo znovu otevřené. Najednou i Brňáci znejistěli a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Neuvěřitelná koncovka došla až do stavu 30:28 a ti šťastnější jsme byli MY! Druhý set byl napínavý hned od začátku. Přetahovali jsme se o mírné vedení a set se opět dostal do napínavého závěru. A zase na servisu zaúřadoval Tom. Strhnul vedení na naši stranu a jeho nepříjemný servis podpořili kluci výbornou dohrávkou na síti. Bylo dobojováno. Brno se nechápavě odporoučelo ze hřiště poraženo a Břeclav zvítězila v neuvěřitelném zápase 2:0 (30:28, 25:23) Naši kluci podali neskutečně soustředěný, odhodlaný a bojovný výkon. Celou sezónu jsme zápasili se zraněními a nemocemi, ale v tuhle neděli se to všechno sešlo a klapalo to jako skvěle seřízený stroj! Zlaté medaile a velký pohár jsou toho důkazem.

Celkové pořadí JM-Poháru 7. tříd: 1. TJ Lokomotiva Břeclav, 2. Volejbal Brno Milénova A, 3. Znojmo, 4. Sokol Brno I, 5. Boskovice, 6. Drásov, 7. Letovice, 8. Volejbal Brno Milénova B

Sestava týmu žáků: Dan Fabikovič, Tom Wozar, Ríša Struška, Šimon Vydra, Táďa Mank, Tonda Wagner, Pavel Kurial, Ondra Janečka a Martin Halady