Naši hoši podlehli Švédům 0:2

BŘECLAV – Čeští reprezentanti U18  si na letošním Memoriálu Ivana Hlinky o medaile nezahrají.

Ve středečním přímém boji o postup do semifinále podlehli svěřenci trenérů Reichela a Augusty Švédsku 0:2. Seveřané vstřelili obě své branky ve třetí třetině. Na konci druhé části neproměnil trestné střílení Tomáš Pšenička. Domácí reprezentace si tak zahraje o konečné páté místo v pátek v břeclavské BORS Aréně od 15:40  s USA. Na Švédy čeká v semifinále severské derby s Finskem.

Bendelin Torgny (hlavní trenér Švédska): Myslím, že jsme od začátku podali velmi profesionální výkon. Až na prvních devět minut druhé třetiny, kdy nás Češi trochu přehrávali, jsme ve zbytku zápasu měli navrch. Na druhou stranu, pokud by Češi proměnili na konci druhé třetiny trestné střílení, mohl být výsledek jiný. Ale naši hráči předvedli výborný výkon v ofenzívě i defenzívě. Jsem opravdu hrdý na toto mužstvo. Nyní nás čeká severské semifinále s Finskem. Každoročně mají výborný tým. Musím říct, že mě mírně překvapila jejich výhra nad Ruskem. Když porazíte Rusko, musíte mít opravdu vynikající mužstvo. Bude to opravdu těžký zápas. Možná budou mít Finové mírnou výhodu v tom, že se bude hrát v Bratislavě. My si budeme muset zvykat na novou arénu a nové prostředí. Na druhou stranu, dnes měli výhodu domácího prostředí Češi a my jsme je porazili.

UZAVÍRKA SILNICE I./40 ve Valticích

VALTICE od 6. 5. 2024 do 17. 6. 2024 bude uzavřena silnice I/40 ve Valticích od místa křižovatky ulic Břeclavská, Mikulovská, P. Bezruče a nám. Svobody …