Na železnici byly nepříjemnosti

BŘECLAVSKO (ha) – Policisté se neustále potýkají s trestnou činností na železnici. Jen během uplynulého víkendu přijali dvě oznámení, která se vztahují k tomuto druhu dopravy.

V neděli odpoledne vyjížděla hlídka k poškození vlakové soupravy jedoucí od stanice Moravská Nová Ves směrem k obci Hrušky. Doposud neznámý pachatel položil na trať pneumatiku s provlečenou silnější větví stromu. Aby strojvedoucí zabránil kolizi, použil rychlobrzdu. Přesto při zachycení předmětu došlo k poškození části lokomotivy a bezpečnostního snímače. Společnosti České dráhy vznikla škoda ve výši 60 tisíc korun.
Další výjezd zaznamenali policisté v pondělí odpoledne. Tentokrát byli informováni o poškození několika kupé, v nichž si pravděpodobně skupinka cestujících krátila dlouhou chvíli. Během jízdy z Hrušovan u Brna do Vranovic se jim podařilo ulomit a vytrhat pět stolků a nechat za sebou škodu v hodnotě sedm tisíc korun. O události policisty informovala vlakvedoucí, když se souprava blížila do železniční stanice Břeclav.
Policisté z obvodního oddělení oba případy zaevidovali a dle místní příslušnosti postoupí spisový materiál kolegům na oddělení železniční policie.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …