Foto: www.simonastasova.wbs.cz

Na Svatý kopeček se letos půjde se Simonou Stašovou

MIKULOV (lk) – Patronkou tradičního výstupu na Svatý kopeček v Mikulově se letos stane známá herečka Simona Stašová.

Populární představitelka řady rolí vystoupá společně s představiteli města Mikulov a účastníky 67. Pálavského vinobraní na Svatý kopeček. Bude to již osmý ročník této akce.

„Nabídka stát se letošní patronkou mě velmi potěšila. Mikulov je okouzlujícím městem, které stojí za to navštívit. Těším se na dobré víno a taky na burčák,“ dodala k pozvání Simona Stašová.

Nedělní polední výšlap na vápencový vršek má za cíl zviditelnit a podpořit právě probíhající obnovu kaple svatého Šebestiána a zvonice. Na začátku června započaly v rámci projektu Obnova a využití kulturně-historické lokality Svatého kopečku v Mikulově stavební práce, které potrvají rok. „Opravou kostela svatého Šebestiána a kampanily se završuje letitý projekt a naše vize záchrany křížové cesty na Svatém kopečku. Budeme usilovat o to, aby byla zapsána na seznam památek UNESCO,” řekl starosta města Rostislav Koštial. „Na obnově této unikátní památky se však může podílet každý zasláním své dárcovské DMS,“ doplnil starosta.

Nedělní výstup na Svatý kopeček začne v neděli 14. září v 11 hodin na mikulovském Náměstí a nabízí zážitek spojení kulturní krajiny, památek a atmosféry babího léta. Sponzorem výstupu je Vinařství Vinofol, které pro všechny zúčastněné připravilo přímo na vrcholu ochutnávku vín.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku Výsledky českých zápasů: úterý 6. února 2024 Česko …