foto: hc břeclav

„Můj gól? To byla spíš než střela nabídka útočníkům na teč,“ přiznává zadák Lvů David Vlček

Břeclav – V úvodu na sebe upozornil faulem před vlastní brankou, spoluhráči jej ale podrželi a dvouminutové oslabení ubránili. „Ze začátku utkaní u mně panovala jistá nervozita, věděl jsem, že je to pro Břeclav jedno z klíčových utkaní o vyřazovací boje. A taky jsem se poprvé představil před domácím publikem. Po první vstřeleném gólu to ze mě ale celkem spadlo a spoluhráči z lajny mě vždy podrželi,“ komentoval první ostré minuty na břeclavském ledě devatenáctiletý odchovanec brněnské Komety.

Jeho velká chvíle přišla v 18. minutě za stavu 0:2. Při přesilovce napřáhl na modré čáře a kotouč se zatřepetal v síti. Vlček zaťal radostí obě pěsti „Jsem spíš defenzivní typ obránce a navíc to byla první branka mezi dospělými, proto ta velká radost. Nějak usilovně jsem ani nemířil, chtěl jsem pouze trefit bránu, aby to mohli naši útočníci tečovat. Ti to nestihli, přesto puk zapadl do sítě,“ popisoval svou trefu Vlček.

Ten poprvé nastoupil za Lvy ve Vsetíně, kde ale nedokázal zabránit porážce 1:4. Také proti Novému Jičínu si obrovský icetime užil. „Chtěl bych poděkovat trenérům za ten velký prostor ve hře,“ potěšilo mladého blonďáka, který má do břeclavského klubu vyřízené střídavé starty. „Můj přestup se zrodil až ke konci přestupního období z důvodů rozsáhle marodky v Břeclavi. Ovšem jsem za ty okolnosti vděčný a rád bych se ještě v žluto-modrém dresu ukázal, poslední šanci mám za týden s Hodonínem,“ předpovídá správně fakt, že do případného druholigového play-off nesmí zasáhnout, jelikož nesplní podmínku účasti v polovině zápasů základní části. Stejně jako Radoslav Konečný nebo Robin Medek, kteří se k břeclavskému týmu připojili až v prosinci.

Se seniorským hokejem se musí hokejista, jenž bojuje o play-off zároveň i v juniorské extralize v dresu Komety, teprve sžít. „Pokud bych měl srovnat dospělý a juniorský hokej, určité odlišnosti v tom seniorském nacházím. Starší hráči sice tolik nenapadají, ale naopak využívají své zkušenosti a vymýšlí překvapivé nahrávky. Snažil jsem se co nejrychleji aklimatizovat, tak snad se to povedlo,“ dodal Vlček, který patří mezi obránci Komety s 28 trestnými minutami k těm nejslušnějším.

Autor: Martin Daneš

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …