MRŇOUSKOVÉ PŘIVÍTALI PRVNÍ MRŇOUSKY

Mikulov – Areál na ulici Svobody 23 se s podzimem zaplnil. Nově bude sloužit dětem, tak jako kdysi v minulosti. Před lety tu totiž bývaly jesle a v nedávné minulosti pak Klub seniorů a fitcentrum.

Po několikaměsíčním úsilí a rekonstrukci bylo v říjnu v přední části areálu, kde býval Klub seniorů, otevřeno dětské centrum Mrňouskové. Slouží pro pravidelné hlídání dětí od dvou do pěti let a mohou ho využít i maminky, které potřebují jednorázové hlídání svých ratolestí. Hlídání je zajištěno od pondělí do pátku od 7 do 17 hodin a o děti se starají čtyři chůvy se zdravotním a pedagogickým vzděláním. O víkendu mohou prostory využít zájemci k pořádání dětských oslav a party. Nyní je v centru přihlášeno třiatřicet dětí, některé zůstávají na dopoledne, jiné na odpolední hlídání. Kapacita hlídání je stále volná.

„Děti k nám mohou rodiče přihlásit průběžně během celého roku, a to na celý den nebo jen na krátkodobé hlídání. Přihlášky a více informací o tom, co se u nás děje, najdete na našich webových stránkách, nebo se za námi můžete přijít i s dětmi podívat,“ říká jedna ze zakladatelek centra Darina Baránková.

Každou středu od 17 do 19 hodin pak mohou hernu využít také rodiče s dětmi, kteří do centra na pravidelné hlídání nedochází. Již nyní provozovatelky centra připravují s dětmi charitativní výstavu, jejíž výtěžek bude určen pro nedonošená miminka, a také se s nejmenšími připravují na Mikuláše a adventní dílničky.

mikulovmrnouskove1

Darina Baránková i Markéta Němcová velmi děkují všem, kteří myšlenku dětského centra podpořili, a váží si jejich podpory, a to nejenom své rodiny a nejbližších, ale zejména města Mikulova, jež záměr schválilo a pomohlo s rekonstrukcí prostor.

Finanční příspěvky věnovala i řada rodičů a děti věnovaly starší hračky. Mikulovské mateřské školy pak zapůjčily starší nábytek. Ostatní prostředky centrum získalo převážně od zdejších firem: Breno, Dynamic Modern Business, Garoma, hotel Zámeček, Macháček, MF Energy, Mikro Trading, NDC, Pergen, Podlahy Osička, Stolařství Konečný, Studio Mellisa.

„Všem výše jmenovaným mnohokrát děkujeme a doufáme, že se Mrňouskům bude dařit,“ dodaly na závěr provozovatelky centra.

js, foto: archiv Mrňouskové

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …