STŘÍBRNÉ. Dvouleté kralování břeclavských stolních tenistek minulý týden skončilo, ve vyrovnané sérii těsně podlehly Hodonínu. Zleva Vivien Ellö, trenér Petr Nedoma, Aneta Kučerová, Ganna Gaponova a Veronika Tušlová.

Motivace byla proti MSK větší, přiznává Mikulcová – Rozhodovala momentální forma hráček, míní Nedoma

HODONÍN – Kristýna Mikulcová už získala český titul v barvách MSK, nyní si to zopakovala v dresu největšího rivala. Svou jedinou výhru ve finálové sérii si nechala až na poslední zápas s Anetou Kučerovou.

Vaše vítězství přišlo ve správný čas…

Já jsme se pochopitelně snažila už od začátku, ale soupeřky jsou na mě bohužel opravdu moc dobré, takže to bylo hodně těžké. O to víc jsem ráda, že se to povedlo aspoň takto na konec. S Anetou to byl hrozně těžký zápas, bylo to páté finále, bylo tady hodně diváků, byl to jediný zápas, který jsem mohla vyhrát, takže jsem byla moc nervózní. Ale strašně jsem chtěla vyhrát a vyšlo to.

Co podle vás rozhodlo v pátém setu?
Vedla jsme 4:2 a trochu jsem znervózněla, Aneta trefila pár dobrých míčků a šla do vedení. Na mě zase dolehlo, že jsem s ní všechny předchozí zápasy prohrála. Bála jsem se, že to zase nevyjde, ale po time outu jsem se snažila znovu do toho dostat a nakonec to vyšlo.

Byla pro vás motivace o to větší, že jste hrála proti Břeclavi?
Hrálo se o titul, takže je jedno, proti komu hrajete. Ale protože jsem se s Břeclaví nerozešla úplně v nejlepším, tak byla ta moje motivace o to větší.

Změněná velikost 12b

HODONÍN – Petr Nedoma se svými hráčkami zlatý hattrick nezískal, v neskutečně vyrovnané finálové sérii nakonec jeho tým podlehl Hodonínu.

Čím si vysvětlujete, že teprve v pátém utkání finálové série dokázal vyhrát domácí tým?

Rozhodovala denní forma. Celkově ta série byla strašně vyrovnaná. I dnes rozhodl vlastně jeden zápas. Mikulcová vyhrála jediný zápas v celé sérii a dneska to prostě rozhodlo. Takže rozhodovala momentální forma, nehledejte v tom nic jiného. Dneska byl šťastnější Hodonín.

Jak byste zhodnotil výkony břeclavských hráček v celé sérii?
Potěšila mě určitě Aneta Kučerová, která byla u nás a nová a byla platnou členkou týmu. Dneska jí ten zápas S Mikulcovou sice nevyšel, ale to se stává. Udělala zase hromadu důležitých bodů v předchozích zápasech. Vivien Ellö byla vynikající během celé série. Od Ganny Gaponové jsme bohužel čekali více a nebýt jejích herních výpadků v předchozích zápasech, tak se možná pátý zápas už ani nemusel hrát.

Čím to bylo, že se nepotkala s optimální formou?
Mají teď na Ukrajině úplně jiné starosti, Ganna je navíc po mistrovství světa už tři týdny mimo domov. Dneska se vybičovala, hrála výborně, ale nestačilo to. Možná bylo už pozdě.

Co rozhodlo velmi vyrovnaný duel Kučerová – Mikulcová?
Možná sehrála svou roli i atmosféra v hale. Na druhou stranu jsou obě soupeřky strašně vyrovnané. To, že Aneta vyhrála všechny předešlé zápasy, to není pravidlem. Dneska byla Aneta trošku pasivnější, nechala Kristýnu rozehrát, ta se dostala do tempa. Ale s výkony Anety v celé finálové sérii můžeme být spokojeni.

Čtyřikrát byla v souboji třetích hráček úspěšnější břeclavská Aneta Kučerová (na snímku), popáté se ale radovala její soupeřka Kristýna Mikulcová.Foto: Jiří Holobrádek
Čtyřikrát byla v souboji třetích hráček úspěšnější břeclavská Aneta Kučerová (na snímku), popáté se ale radovala její soupeřka Kristýna Mikulcová. Foto: Jiří Holobrádek

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …