Moravský vlašák získal hlavní pohár v Bulharsku

MIKULOV (juh) – Dalším pozoruhodným výsledkem moravských vín ve srovnání se světovou konkurencí je titul šampiona soutěže Vinaria v Bulharsku a zisk hlavního poháru soutěže, zvaného Golden Rhyton.

Toto výjimečné ocenění a poctu získal Ryzlink vlašský 2013 pozdní sběr z nové řady SOMMELIER SELECT, kterou svým zákazníkům nabízí již několik týdnů exkluzivně MAKRO Cash & Carry. „V Bulharsku dosáhla naše vína dosud největšího úspěchu zahraničních vín v celé historii této prestižní mezinárodní soutěže, pořádané tamní Komorou pro vinohradnictví a vinařství. Vítězné víno získalo téměř 91 bodů a žádné jiné jich už nezískalo více! Do rozstřelu o šampiona se probojovalo i Chardonnay 2013 z vinařství Gotberg s 90 body, ale vlašák byl nakonec úspěšnější. Moje pocity jsou o to silnější, že se jedná o víno, u jehož výroby jsem byl s Petrem Ptáčkem, výrobním ředitelem vinařství MIKROSVÍN Mikulov, úplně od začátku!“ uvedl Miroslav Majer, jednatel společnosti DAVINUS, která víno pro MAKRO dodává.

Předání cen se konalo minulý týden v rámci bulharské expozice na největším evropském veletrhu vín ProWein v Düsseldorfu. „Byl to nezapomenutelný zážitek, přebírat pohár na takové světově proslulé vinařské akci, jako je ProWein. Úspěch našich vín totiž titulem šampiona pro Ryzlink vlašský 2013 pozdní sběr SOMMELIER SELECT a zlatým Chardonnay z Gotbergu nekončí! Triumf završuje cenná zlatá medaile pro Zweigeltrebe 2012 pozdní sběr z Patrie Kobylí, vybojovaná v těžké konkurenci nádherných jižních vín,a dvě stříbra pro Sonberk za Ryzlink rýnský 2012, pozdní sběr a Pálavu 2012, pozdní sběr z řady Velký Sonberk“, doplnil Miroslav Majer.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …