Modrozelená vítězná neděle

BŘECLAV / LF/ 4. kolo ze série turnajů Jihomoravského barevného minivolejbalu se konalo opět v našem městě v neděli 14. února.

Toto kolo bylo určeno pro skupinu A, tedy kategorie modrého a zeleného minivolejbalu. V břeclavské sportovní hale byl k vidění už téměř opravdový volejbal, protože tyhle kategorie už využívají téměř všech herních volejbalových činností. Jediný rozdíl je, že proti sobě hrají trojice na upravených menších hřištích.:-)

Zelené týmy byly rozděleny do čtyř sedmičlenných skupin podle výkonnosti. Mezi nejlepšími jsme měli jedno družstvo čtvrťaček (A. Fabikovičová, J. Piškulová, T. Němečková a A. Balgová) a byli jsme zvědaví, jak obstojí v konkurenci starších dětí. Od začátku turnaje předváděly holky krásný volejbal, ale jen ve čtvrtém a pátém zápase se jim podařilo získat vítězství. Ostatní soupeři byli nad jejich síly, ale páté místo mezi nejlepší sedmičkou je vzhledem k jejich věku úžasné a zaslouženě se v nejlepší skupině udržely i pro příští kolo. Ve druhé zelené skupině se na krásné druhé příčce umístily naše páťačky T. Pláteníková, K. Cigánková, N. Procházková a V. Mackovčínová a zajistily si tak postup do první sedmičky.

Tradičně námi nejvíc sledovaná byla elitní skupina v modré kategorii. Tam jsme měli dvě želízka v ohni – chlapecký tým (D. Fabikovič, R. Struška a T. Wozar) a dívčí družstvo (S. Wozarová, D. Tesařová, N. Dvořáková a T. Myslíková). Na prvním hřišti, kde celá první skupina hrála, byl k vidění nádherný minivolejbal. Kromě našich týmů v první skupině předvedla své umění ještě družstva ze Znojma, VK KP Brno a Volejbalu Brno. Konkurence byla velká, ale Břeclaváci se rozhodli, že všem svým soupeřům ukážou, kdo je mezi modrými nejlepší. Oba naše týmy porazily všechny „přespolní“ a o první místo tak bojovaly jen mezi sebou. Vzájemný zápas našeho Áčka s Béčkem byl tradičně krásným volejbalovým zážitkem pro všechny přihlížející. Opět zaúřadoval respekt holek ke klukům a břeclavští kluci získali už čtvrté vítězství v minivolejbalovém turnaji, když za sebou nechali dalších 40 týmů z celé jižní Moravy. Druhé místo holek je sladkou třešničkou na dortu a důkazem skvělé výkonnosti břeclavského mladšího žactva v silné konkurenci celého kraje.

Za zmínku ještě určitě stojí 1. místo ve třetí výkonnostní skupině (ze šesti skupin) a postup do druhé sedmičky klučičího týmu A. Procházka, S. Hera a S. Tetur. Kluci tím ukázali zlepšení jak svých volejbalových dovedností, tak i celkového přístupu.

Další jihomoravský barevný minivolejbal bude v Hustopečích 20. 3. pro kategorie 1. – 4. tříd, finálový turnaj – společný pro všechny kategorie – se uskuteční v brněnské hale na Vodové v neděli 17. 4.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …