Mladší žáci úspěšně reprezentovali břeclavský hokej

Po zaslouženém vítězství na turnaji v Uherském Ostrohu  se mladší žáci zúčastnili vánočního turnaje, který se konal dne 26.-27.12.2017v Mladé Boleslavi. „Memoriál Gustava Lachmana“, se konal již po šestačtyřicáté a pro všechny zůčastněné byl atraktivní hracím systémem. Hrací systém byl 2×20 minut, přičemž každá část se bodovala zvlášť a začínalo se vždy od nuly. Výhra byla hodnocena dvěma body, remíza pak jedn&ia cute;m b odem pro každý tým. Dále vždy následovalo prodloužení, které se hrálo pouze se třemi hráči v poli a hrálo se o tzv. „zlatý gól“. Tým, který během pěti minut vstřelil branku, si připsal další bonusový bod. Pokud žádný z týmů neskóroval, nikdo si body nepřipisoval. Poté vždy následovaly samostatné nájezdy a také tato část se bodovala zvlášť, nebo v případě remízy, zůstala bez bodu. Na kvalitu turnaje poukazuje účast klubů : BK Mladá Boleslav, AZ RESIDOMO Havířov, Orli Znojmo, HC Lvi Břeclav a dva výběry South Stars- výběr hráčů jižních Čech, Diceros Warriors West – výběru hráčů Třemošné, Plzně a Sparty.

První hrací den jsme nastoupili proti obhájci titulu z roku 2016 Havířovem a hned na začátek šli Havířovští do dvougólového vedení a první části s přehledem vyhráli. V druhé dvacetiminutovce jsme srovnali krok a druhou dvacetiminutovku vyrovnávali 17 vteřin před sirénou. Poté jsme v prodloužení, tak i v nájezdech bodovali, takže vzájemné zápolení na body skončilo 3:3. Po tomto utkání následovalo oficiální zahájení turnaje, na kterém byli přivítání všichni účastníci memoriálu. V druhém zápase jsme ukázali svoji sílu a poradili si se Znojmem, kdy obě dvacetiminutovky skončily vysokými výhrami (5:1 a 7:0). Znojemští se alespoň prosadili v prodloužení. Nájezdy ale opět ovládli naši kluci. Třetí a poslední zápas, který nás první hrací den čekal byl z Dicerosem. První dvacetiminutovku jsme s přehledem vyhráli, ale poté už byl Diceros více než vyrovnaným soupeřem a hráči v maskáčových dresech nám slušně zatápěli. Diceros se však dokázal prosadit jen v nájezdech, a tak bral ze zápasu jen bod a naši celých pět.

Druhý den turnaje pro nás začal v deseti hodin se na malé hale proti domácí Mladé Boleslavi. Po velice vyrovnaném  zápase jsme vyhráli obě dvacetiminutovky. Body brala Mladá Boleslav až v prodloužení a v nájezdech. V posledním duelu základní části nás čekal tým South Stars. První dvacetiminutovka pro nás nedopadla dobře a výběr z jižních Čech vyhrál. Druhá už byla o poznání vyrovnanější, ale nakonec šl y body p ro Břeclav. Prodloužení vyznělo gólově naprázdno a nájezdy skončily nerozhodně 1:1. Břeclav nakonec postupovala ze základní části z prvního místa.

6.Orli Znojmo,                         7 bodů

Ve vyřazovacích bojích jsme se paradoxně setkali se South Stars, jako před dvěma hodinami. Kdyby se rozhodovalo podle výsledku předešlého utkání, do finále by postupovali Jihočeši. Jenže zápas začínal znovu, od nuly. Tým v zelených dresech se hned na začátku ujal vedení, ale nám se podařilo do konce první poloviny zápasu srovnat a ve druhé polovině jsme dovolili soupeři pouze jeden gól, ale sami jsme přidali celkem tři a radovali se tak z postupu do finále.

Na začátku finále panovala na velké hale bouřlivá atmosféra. Podle neoficiálních čísel pořadatele můžeme hovořit o více než 300 divácích, kteří sledovali duel mezi BK Mladá Boleslav a HC Lvi Břeclav. Již po dvou minutách šli domácí do vedení. Břeclav pak ukázala svou sílu, když dokázala vyrovnat a o 45 vteřin i navýšit na 2:1.První dvacetiminutovka byla opravdu vyrovnaná, padalo dost branek, a jak se později ukázalo, byla pro nás značně vyčerpávají naši kluci měli ten den v nohách o jeden zápas v í ce jak domácí a v následující dvacetiminutovce přidala Mladá Boleslav ještě další čtyři branky, kdežto naši už nedokázali přidat ani jedinou a konečné skóre 8:3 svítilo na tabuli už ve 27. minutě a naši na velice úspěšném turnaji obsadili druhé místo.