Mladší dorost sehrál přátelský zápas s kanadským školním výběrem

Milan Zoubek

2.1. 2018 zavítala na břeclavský zimní stadion návštěva až z daleké Kanady. Studenti soukromé školy Hillfield Strathallan Colegge z Hamiltonu v provincii Ontario v Kanadě (cca 100 km od Toronta), v rámci turné po Evropě odehráli přátelské utkání s mladším dorostem břeclavských Lvů.

Tato škola není zaměřena výlučně na hokej, ale hrají pouze mezi školní utkání a to jako bezkontaktní hokej (v ČR do ml. žáků a ženské soutěže). Jejich výběr byl postaven od ročníku 2000 a mladší, tudíž v průměru o dva roky starší než náš tým.

Ne nadarmo se říká, že Kanaďané se rodí s bruslemi na nohou. Ač nebyla povolena hra tělem, po celé utkání se bylo na co dívat. Zápas se odehrával ve velmi svižném tempu. Akce střídala akci, a několik hráčů soupeře bylo velmi šikovných. Start do zápasu se povedl našim barvám, když se předvedl M. Jurica v našem týmu a ze tří hráčů soupeře si udělal kužely a nádherně zavěsil. Hosté se osmělovali postupně a od poloviny první třetiny se hrálo naprosto vyrovnaně.

Druhou část začali hosté delším tlakem. kanadský tým si již zvykl na naše široké kluziště a zejména jejich první pětka začala velmi dobře využívat volného prostoru. V polovině utkání se nám po třech rychlých gólech povedlo odskočit již do čtyřbrankového vedení. Hosté již pouze dokázali korigovat.

Závěr zápasu si ovšem naši dorostenci rozhodně za rámeček nedají. Poslední třetinu jsme odehráli až s příliš velkým klidem, že se již nemůže nic stát. Hosté toho dokonale využili a jejich šikovnější hráči překlopili stav utkání na svoji stranu. Až posledních pět minut si Lvi opět dokázali vybudovat mírnou převahu korunovanou nádhernou střelou Z. Ambrože, který poslal puk od břevna za záda hostujícího brankáře.

Po domluvě trenérů se ještě odehráli samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější.  Na závěr proběhlo společné focení a všichni hokejisté se ještě jednou pozdravili a poděkovali si za příjemný hokejový zážitek.

HC Lvi Břeclav : HSC Hamilton    9:10  po s.n. (4:3, 3:1, 2:5)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …