foto:zivotjechemie.blogspot.com

Mládež slavila konec školy s alkoholem

BŘECLAVSKO – Konec školního roku je třeba oslavit. Policejní kontroly ale ukázaly, že někteří mladiství to s alkoholem notně přehnali.

Poslední den školního roku vybízel mládež k tomu, aby za učením udělala pomyslnou tečku. Jak ukázal výsledek akce, kterou v pátek ve večerních hodinách provedli policisté na diskotéce ve Velkých Pavlovicích, někteří slavili i skleničkou ostřejšího nápoje. A samozřejmě popíjeli alkohol i přesto, že ještě nedosáhli plnoletosti. Hlídky zkontrolovaly desítky mladých lidí a bohužel výsledek nebyl nijak příznivý. „Celkem u 35 teenagerů se na displeji přístroje objevila pozitivní hodnota. Osmnáct dívek a sedmnáct chlapců bylo přímo z diskotéky předáno pracovníkům orgánu sociálně právní ochrany dětí, kteří vyrozumívali rodiče, aby si své ratolesti přijeli vyzvednout. Mezi popíjejícími jsme přistihli i jednu čtrnáctiletou dívku, která patnáctiny oslaví až za měsíc,“ popsala neradostný výsledek kontroly břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Naměřené hladiny alkoholu byly ve většině případů nízké, ovšem našly se i dvě sedmnáctileté dívky, u kterých již na první pohled bylo jasné, že jsou opilé poněkud více. „Výsledky dechové zkoušky pouze potvrdily prvotní dojem – jedna nafoukala přes jedno promile a druhá se stala rekordmankou – na displeji se ukázal výsledek 1,85 promile,“ potvrdila alarmující fakt Haraštová.

Většina mladých lidí tvrdila, že si alkohol dala už před diskotékou. Někteří tvrdili, že se napili od staršího kamaráda, jiní ale popravdě potvrdili, že jim nápoje prodala obsluha na diskotéce. „Vzhledem k tomu, že se každoročně o prázdninách setkáváme s vážnými případy, kdy mladí lidé přeženou popíjení alkoholu a následně končí na jednotce intenzivní péče s otravou, budeme se obdobným akcím věnovat i nadále,“ varovala nedospělé milovníky ostrého moku Kamila Haraštová.

S trojicí podnapilých teenagerů měli v pátek k večeru co dočinění břeclavští strážníci. Dva chlapci a jedna dívka ve věku od 14 do 17 let si uspořádali svou párty v jednom z bunkrů nedaleko Charvátské Nové Vsi, z něhož linoucí se hluk však neušel pozornosti lidem v okolí. Přivolaní strážníci při komunikaci s omladinou pojali podezření, že trojlístek je přiopilý. To následně potvrdila dechová zkouška na přítomnost alkoholu, při které teenageři nadýchali od 0,6 do 1,9 promile. K řešení případu byl ihned přivolán sociální kurátor a děti byly posléze předány rodičům. Případem se městská policie a orgán sociálně-právní ochrany dětí budou dále zabývat.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …