Mirandie otevře své brány v květnu

BRUMOVICE (juh) – V neděli 3. května bude slavnostně otevřena Mirandie – nový domov pro dospělé osoby s mentálním postižením, který vybudovala v Brumovicích Diakonie ČCE – středisko Betlém.

„Mirandie mohla vzniknout díky spolupráci mnoha organizací a podpoře obětavých dárců. Zveme proto všechny co nejsrdečněji na první květnové nedělní odpoledne do Brumovic na slavnostní otevření chráněného bydlení Mirandie. Přijeďte a oslavte s námi tuto velmi radostnou událost – realizaci nového domu, jehož základní kámen jsme poklepávali před necelými dvěmi lety,“ říká Jan Gavlík, člen správní rady střediska Betlém.

„V úvodu programu tohoto výjimečného dne zazní pěkné písně, duchovní slovo a pozdravy vzácných hostů. Po tomto úvodu bude následovat přestřižení pásky u hlavního vstupu do Mirandie a její prohlídka. Pamatujeme i na rozmanité občerstvení, mimo jiné například moravské koláčky, kávu, vínečko, aby se nám pak dobře besedovalo,“ zve k návštěvě Mirandie Jan Gavlík.

Projekt chráněného bydlení pro dospělé osoby s mentálním postižením umístěný v našem regionu je již léta prioritou strategického plánu střediska Betlém. Na konci května 2012 se podařilo získat dotaci z ROP Jihovýchod a projekt tak dostal zelenou. V novém chráněném bydlení nalezne svůj domov a komplexní zajištění svých potřeb 12 dospělých osob z Jihomoravského kraje s mentálním postižením.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …