Mikulovské Pivobraní bude již v sobotu

MIKULOV (kř) – Již v sobotu 9. srpna můžete být v mikulovském amfiteátru svědky toho, jak se po boku vína stává pivo nejoblíbenějším nápojem jižní Moravy.

Letošní IV. ročník festivalu Mikulovské Pivobraní nabídne pestrý výběr pivních specialit, rockový koncert a bohatý program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

V příjemném prostředí mikulovského amfiteátru budou mít návštěvníci možnost degustovat více než 60 druhů piv a pivních speciálů z produkce nejrůznějších pivovarů – od těch nejmenších rodinných až po velké pivovary z celé České republiky i z Rakouska.

Na letošním celodenním pivním jarmarku, jehož brány se návštěvníkům otevřou v 10 hodin budou již tradičně představeny speciály od pivovaru Lobkowicz, náchodského Primátoru i Dalešické lahůdky 10° a 11°. Nebude chybět domácí pivečko od rodinných pivovarů Bravůr, Syrovar nebo Rychnov nad Kněžnou. Kromě pravidelných účastníků festivalu se můžete těšit také na speciály od moravských pivovarů – mimo jiné zde budou ochutnávky minipivovaru Kunc (Hodonín), minipivovaru Doubravník, jihlavského pivovaru Kozlíček nebo zlínského pivovaru Čechmánek.

Vrcholem pivního jarmarku budou řízené pivní degustace, pivní soutěže, prezentace a přednášky o vaření piva, historii pivovarnictví nebo o tom, jak se pivo vyrábělo za minulého režimu. Harmonikář s pivními písničkami pak už jen podtrhne skvělou atmosféru odpoledních degustací. Ke kvalitnímu pivu neodmyslitelně patří dobré jídlo – o to se postará Klobásofest. Domácí výrobci špičkových uzenin nabídnou k ochutnávce klobásky na různý způsob.

Zlatým hřebem večera bude rockový koncert, kde se od 16 hodin vystřídají na jednom pódiu české a slovenské skupiny Horkýže Slíže, Alkehol, Harlej, Doga a Gate Crashers.

Letošní novinkou je oddělený vstup na celodenní pivní jarmark a rockový koncert. Spíše symbolické vstupné na pivní jarmark ve výši 50 Kč je podle organizátorky festivalu Veroniky Žuravlove jistě dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. Vstupenky na rockový koncert včetně vstupu na pivní jarmark můžete zakoupit za předprodejní cenu 190 Kč. Předprodej již běží v TIC Mikulov, TIC Břeclav, TIC Brno a také v ATC Merkur Pasohlávky a hudebním klubu Melodka Brno. Vstupenky bude možné zakoupit i na místě v den konání festivalu za cenu 220 Kč.

mikulov pivobraní

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …