Městská policie na svém webu spustila rezervační systém areálu dopravní výchovy

BŘECLAV – K objednání návštěvy areálu dopravní výchovy provozovaného od letošního roku Městskou policií Břeclav na Kuffnerově nábřeží lze nově použít dálkový rezervační systém. Ten zájemci naleznou na internetových stránkách břeclavských strážníků mpbv.cz v sekci Dopravní výchova. Primárně jsou možnosti rezervace určeny pro mateřské a základní školy, seniorská sdružení nebo příměstské tábory. Pokud to však provozní okolnosti dovolí, mohou si dopravní hřiště či učebnu dopravní výchovy zarezervovat i skupiny z řad občanů nebo jiné organizace. Provozní doba areálu dopravní výchovy je pouze v pracovních dnech v čase 08:00 – 15:00 hod.

Dopravní areál byl slavnostně otevřen před letošními letními prázdninami. Jeho součástí je dopravní hřiště vybavené dopravními značkami, semafory a světelnou a zvukovou signalizací u imitovaného železničního přejezdu. Účastníci dopravní výchovy mají k dispozici také moderní výukovou místnost s interaktivní tabulí a nezbytné sociální zařízení. Výuku lze absolvovat na vlastních jízdních kolech nebo koloběžkách, nabízena je i možnost užití zapůjčených koloběžek, dětských jízdních kol a do budoucna i odrážedel pro ty nejmenší. Objednaným skupinám návštěvníků se vždy bude věnovat v teoretické i praktické části výuky BESIP strážník – preventista.

I nadále platí, že pokud na dopravním hřišti neprobíhá výuka, má na něj veřejnost volný přístup, k dispozici však není aktivní světelná signalizace ani odborný dohled. Dopravní areál je nonstop monitorován městským kamerovým dohlížecím systémem a při jeho návštěvě je třeba se řídit pravidly stanovenými provozním řádem.

Zdeněk Novák

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …