Manželé přišli o úspory

BŘECLAVSKO: Podvodník se vydával za pojišťovacího agenta.

Břeclav – Včera se policisté věnovali případu, který nám nahlásil muž z Břeclavi. Měl obavy z toho, že jeho rodiče naletěli na lákavou nabídku. V úterý (10. ledna) dopoledne, kdy jeho dvaaosmdesátiletý otec vycházel z domu, byl osloven neznámým mužem, který se vydával za pojišťovacího agenta. Seniora oslovil s tím, že nese přeplatek pojistného plnění jeho manželce, ale má u sebe pouze pětitisícovou bankovku. Proto navrhl, aby se spolu vrátili do domu, kde vyplacení dořeší.

Právě tento okamžik byl rozhodující. Senior pozval muže dovnitř a ten dostal příležitost zjistit, kde mají manželé finance uložené. Když viděl, kam si jde pán pro peníze, aby bankovku rozměnil, měl pachatel vyhráno. Pak už stačila obvyklá lest. Údajný pojišťovák si potřeboval ještě něco zařídil, ale právě to byla ta pravá chvíle k tomu, že bez problémů sebral naspořené finance uložené v obývacím pokoji a zmizel. Manželé se místo dvoutisícového přeplatku dočkali pořádné ztráty. Podvodník je připravil o 230 tisíc korun.

Na místo vyjela výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Kolegové zdokumentovali místo činu a v současné době se snaží získat co nejvíce poznatků k pachateli.

Chtěli bychom zároveň varovat ostatní seniory, aby byli obezřetní a nepouštěli cizí lidi k sobě domů. Smyšlené legendy o přeplatcích jsou sice lákavé, ale uvedené nabídky jsou nereálné. V případě jakéhokoliv podezření na podvodné jednání, volejte tísňovou linku 158. Právě včasné ohlášení dává policistům velkou šanci k zadržení pachatele či pachatelů.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Tváře Břeclavi: Obchvat města aktuálně, rekonstrukce mostu Poštorná

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav / úterý 20.2.2024 / 17:00 Srdečně zveme na další diskuzní …