il.foto: Petr Groh

Malí volejbalisté se neztratili ani na krajském turnaji

Hustopeče – Na 3. turnaj Jihomoravského minivolejbalu v Břeclavi se přihlásili i žáci a žačky ZŠ Komenského, kteří startovali pod hlavičkou Volejbalového klubu Hustopeče a chtěli si ověřit svoji výkonnost v boji s jinými družstvy.

Chlapci i děvčata v kategorii Žlutého minivolejbalu měli velmi zdatné soupeře z renomovaných klubů, Lokomotivy Břeclav, VK KP Brno, VK Pegas Znojmo, Sokola Újezd u Brna, Sokola Šlapanice. Na začátku byl zřetelný respekt z plné haly, velkého množství jak dětí, tak i diváků, kteří stáli přímo vedle hřiště. První zápasy byly touto atmosférou poznamenány a jak holky, tak kluci prohráli.

Děvčata, Monika Kořenková a Tereza Nálezná, se ale nervozity rychle zbavila a následující tři utkání v řadě vyhrála. Škoda jen posledního zápasu, který kvůli velkému počtu chyb nezvládla. I přes to tento výkon stačil na konečné 3. místo ve skupině LB.

Chlapci, Adam Paštika a Jakub Vykydal, se „do hry“ dostali přeci jen později. I tak zvládli vyhrát dva duely a pocítili radost z vítězství. Tři porážky je srazili mimo stupně vítězů, přesto je jejich 4. místo ve skupině LD velmi cenné.

Konečné pořadí skupiny LB (Kořenková,Nálezná) Konečné pořadí skupiny LD (Paštika, Vykydal)
1. VK KP Brno 1                                                          1. Sokol Újezd u Brna 2
2. VK Pegas Znojmo 2                                                 2. Lokomotiva Břeclav 1
3. VK Hustopeče 2                                                       3. VK Pegas Znojmo 4
4. Lokomotiva Břeclav 3                                               4. VK Hustopeče 1
5. Lokomotiva Břeclav 5                                               5. Sokol Šlapanice 2
6. Sokol Újezd u Brna 3                                                6. VK KP Brno 2

 

 

(Text a foto: Petr Groh)

Břeclavská hala opět hostila minivolejbal

BŘECLAV (lf) – Hala Lokomotivy Břeclav v neděli přivítala mladé volejbalové naděje.

Tentokrát se tu představila červená, oranžová a žlutá kategorie v turnaji Jihomoravského minivolejbalu. Domácí Lokomotivu reprezentovalo 34 dětí z našich přípravek 1. – 4. tříd. Turnaje se účastnilo celkem 190 dětí a doprovodit a povzbudit je přijela spousta zapálených rodičů!

Hala zase „praskala ve švech“, ale všechno se zvládlo podle plánu. Děti odehrály celkem 30 osmiminutových kol, k tomu jim hrála příjemná hudba a na závěr si všichni odnesly diplom a sladkou odměnu.

Z břeclavských dětí se tentokrát nejlépe umístila dvě nově sestvená družstva v červené kategorii 3. a 4. tříd. První místo ve skupině CE vybojovaly A. Fabikovičová a A. Balgová a hned za nimi na druhém místě skončily V. Vašíčková, L. Chorvátová a E. Paprstková. Čtyři z nich jsou teprve třeťačky a je skvělé, že se dokázaly prosadit v tak silné konkurenci mnohdy starších dětí!

Dále naše týmy posbíraly jedno druhé, tři třetí, čtyři čtvrtá a čtyři pátá místa. Hlavní ale je, že si všichni turnaj užili a že jsme potvrdili, že už se dokážeme prosazovat v konfrontaci s mnohem většími kluby z Jihomoravského kraje.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …