il.foto

Malí hokejisté hráli v Brně, dorostenci v Rakousku

Břeclav – Velká hráčská základna prvních a druhých tříd vyrazila v sobotu naplněným autobusem na brněnský Úvoz ke svým dalším svazovým utkáním. Na břeclavské tentokrát čekala výborná Technika Brno a také nám dobře známý tým z Blanska.

Kdo čekal jednoznačný zápas ze strany Techniky, byl ze začátku velmi překvapený. Do utkání lvíčci vstoupili velmi dobře a zásluhou famózního brankáře drželi nulu na svém kontě. A právě lvi byli ti, kdo jako první rozepsal v polovině první třetiny brankový účet zápasu. O minutu později jsme přidali další branku a překvapení bylo na světě. Tento stav jsme udrželi do konce první třetiny. Na začátku druhého dějství po chybě v rozehrávce Technika vstřelila svou první branku a chvíli poté z trestného nájezdu další brankou utkání srovnala. Od této chvíle jako by lvíčci dostali ze soupeře strach a již nebyli schopni se gólově prosadit. Technika naopak ano a tak si nakonec dokráčela pro přesvědčivé vítězství 12:2.

Po krátké pauze určené pro úpravu ledu vstoupili do hry proti Blansku také prvňáci, kde většina z nich zatím v zápasech sbírá zkušenosti. A protože je Blansko tým složený také z části hráči prvních tříd, čekal se velmi vyrovnaný a bojovný hokej z obou stran. Na začátku druhé třetiny byl stav vyrovnaný 3:3. Krátce na to se břeclavským podařilo ve skóre trošku soupeři utéci, Blansko však také chtělo předvést, co umí a rozhodně se nevzdávalo. Na obou stranách byla vidět bojovnost a také pár hezkých akcí. Lvíčci si ale svou mírnou převahou v zápase došli pro sladké vítězství 13:8.

,,Měli jsme vynikající vstup do utkání s Technikou. Výsledek po první třetině hovořil 2:0 pro náš tým. Toho jsme se asi zalekli a přestali jsme hrát a Technika nás nakonec porazila. Na zápas s Blanskem jsme se jako vždy těšili, stejně jako soupeř, který je nám rovnocený a čeká se vždy velmi vyrovnané a hezké utkání. Zápas jsme si užili, padlo spoustu krásných branek. Již po několikáté v této sezoně chválím brankaře Olivera Navaru, opět to byl parádní výkon“, zhodnotil obě sobotní klání trenér Robert Veselský.

VSK Technika Brno : HC Lvi Břeclav 12:2
HC Blansko : HC Lvi Břeclav 8:13

Družstvo třetí třídy cestovalo v neděli ráno na brněnské hokejové haly.

Komentář trenéra Jakuba Klimoviče: ,,K prvnímu utkání na turnaji pořádaném Technikou Brno, jsme nastoupili proti Warrior Brno „B“. S tímto soupeřem jsme se střetli již několikrát v sezóně a vždy se jednalo o jednoznačnou záležitost. Stejně tomu bylo i dnes. Od počátku utkání jsme si budovali náskok a celkem bez větších obtíží jsme zvítězili.
Ve druhém nás čekal domácí team Technika, což je velmi kvalitní soupeř, který má vyrovnané všechny trojice. V sezóně se nám proti Technice zatím příliš nedařilo, ale utkání byla vždy velmi vyrovnaná a často rozhoduje jedna branka. I tentokrát skončilo utkání těsně o gól, bohužel však v náš neprospěch. I když si troufnu říci, že jsme byli lepším týmem, tak soupeř byl v koncovce efektivnější. Vypracované šance dokázal přesně zakončit, což nám se nedařilo a to byl stavební kámen soupeřova vítězství.
Lvíčata však zaslouží pochvalu, protože i tentokrát pouze ve 2 trojicích, odvedla bojovný výkon.“

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav 5:15
VSK Technika Brno : HC Lvi Břeclav 10:9

Mladší žáci jeli v sobotu do Brna na hokejové haly, kde je čekal zápas proti Technice Brno.

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří po první třetině vedli nad lvíčaty 3:0. Do další třetiny jsme potřebovali zlepšit naši hru, což se nám povedlo, ale i tak jsme prohrávali. Do posledního dějství jsme vstoupili výborně a nepouštěli soupeře do hry a zápas jsme dokázali otočit na 7:6. Jenže chyba ke konci zápasu nás stála výhru. Zápas skončil po krásném boji nejspíše spravedlivou remízou 7:7.

,,Kluci nehráli vůbec špatný zápas, jenže prvních deset minut zápasu se nám nepovedlo a nebyli jsme soustředění na hru. Gólmanům se taky zápas zrovna nepovedl. Příště se musíme vyvarovat chyb hlavně na začátku a konci zápasu“, zhodnotil utkání trenér Radim Lenkovič.

VSK Technika Brno : HC Lvi Břeclav 7:7

Starší žáci
Starší žáci, stále s velkou marodkou svou a soupeřů, byli nuceni své utkání odložit.

Mladší dorostenci doplněni několika zdravými staršími žáky jeli na dvoudenní trip do Rakouska.

V prvním utkání proti Linci bylo znát, že i náš dorost byl v minulých dnech decimován chřipkou. Tempo našich nebylo úplně ideální a soupeř toho dokázal využít se vším všudy. Ač naši zápas nechtěli odevzdat na zvrat v utkání to již bohužel nebylo.

Druhý zápas v Zell am See byl v naší režii. Kluci se již dostali do zápasového tempa a utkání s přehledem ovládli a to dokonce s nulou obdržených branek na svém kontě. Z výjezdu se tedy vrátili s jednou výhrou a jednou prohrou.

EHC Liwest Linz : HC Lvi Břeclav 8:4
EC Zell am See : HC Lvi Břeclav 0:5

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …