Má dáti dal nejlíp, Otýpka je mistrem republiky v účetnictví

ZNOJMO (juh) – V lednu se žáci Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav zúčastnili 9. ročníku celostátní soutěže v účetnictví s názvem

Klára Pohlová (obor Ekonomické lyceum) a Lukáš Otýpka (obor Obchodní akademie) postoupili do soutěže jako vítězové školního kola.

MÁ DÁTI DAL je náročná soutěž, určená pro žáky čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odborných škol s výukou účetnictví.

„První den letošního klání se uskutečnila tzv. certifikovaná část, ve které žáci čtyři hodiny účtovali příklady z jednotlivých oblastí podnikatelské činnosti a mohli získat 100 bodů. Druhý den absolvovali devadesátiminutový elektronický test hodnocený maximálně 50 body. Za nesprávné odpovědi se body odečítaly,“ popsala průběh soutěže Petra Mikulášová, která vyučuje účetnictví na břeclavské obchodní akademii.

Letos, stejně jako v minulých letech, dosáhli břeclavští soutěžící výborných výsledků. Klára Pohlová byla 46. a Lukáš Otýpka obsadil výkonem 143,45 bodu mezi 117 nejlepšími účtaři první místo. V celkovém hodnocení obsadila v konkurenci 56 středních škol břeclavská škola třetí místo.

Lukáš Otýpka mistr ČR v účetnictví

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …