Koupaliště v Břeclavi konečně otevírá brány

BŘECLAV – V pondělí v poledne se konečně otevřelo břeclavské koupaliště. Kvůli opravám skoro o měsíc později než obvykle.

Nová dlažba, vstupní sprchy, zábradlí, nátěry bazénů a několik nových herních prvků – opravy viditelné na první pohled. „Opravu jsme vysoutěžili za 5,5 milionu korun, vícenáklady se pohybují do deseti procent. Během opravy se objevila spousta problémů, ale se vším jsme si poradili, takže můžeme otevřít,“ prozradil místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek.

Proč ale došlo ke zdržení? Město se odvolávalo na nutnost dodržení zákonem stanovených lhůt pro zadávání veřejných zakázek. Opozice ale vidí věc jinak. „Je to diletantství. Město vědělo dlouho dopředu, že se koupaliště vrátí do jeho rukou. Výběrová řízení mohla být hotová už na podzim,“ kroutí hlavou předseda občanského sdružení Pro Region Pavel Dominik.
„Firmy vám nepůjdou do rizika. Letos byly 1. dubna první jahody, vloni touto dobou jsme odklízeli sníh. Představte si, že objednáte firmu a ono nasněží a zamrzne…,“ obhajuje začátek prací Parolek.

Opravy návštěvníci jistě ocení, pohled na velké plochy, na nichž má vyrůst nový trávník, působí ale poněkud děsivě. „Na trávníku se bude dát ležet kolem Lokomotivy a v zadní části. Zbytek trávníku bude trvat asi měsíc, kvůli tomu se neosazovaly ani dětské prvky, které budou za zahrádkou občerstvení,“ popsal stav ploch místostarosta. „Lidé mohou ležet i na nově zpevněných plochách kolem bazénů. Občerstvení je připravené hned na třech místech, pivaři jistě ocení břeclavské pivo. Kvůli výšce vody ve velkém bazénu jsme upravili tobogán a skluzavku, na vše dohlíželi odborníci,“ dodal Parolek, který si myslí, že lidé už nebudou mít důvod jezdit na koupaliště do Hodonína.

SONY DSC SONY DSC

V pátek se na městském koupališti finišovalo a tak problémem na nějaký čas budou snad jen nově zatravněné plochy

foto: Frankr

„Z technických důvodů ještě pár dní nebudou fungovat tobogán a velká skluzavka, ale během několika dní je také otevřeme. Prosíme všechny, aby dodržovali zákaz vstupu na nově vysázené travnaté plochy. Ty se zazelenají tak do měsíce,“ prozradil ředitel příspěvkové organizace Tereza Pavel Švandelka.

Opravami prošlo také hřiště minigolfu a hřiště pro plážový volejbal. Ta budou za poplatek k dispozici návštěvníkům koupaliště, mimo sezonu je pak bude spravovat TJ Lokomotiva Břeclav, aby neležela ladem.

Výsadba nových stromů v místech, kde byly původní vykáceny, se zatím neplánuje. „Spíš zvažujeme nákup slunečníků a jejich půjčování,“ uvedl Parolek.

„V pátek 27. června bude pro všechny děti a studenty, kteří přinesou vysvědčení se samými jedničkami, vstup zdarma,“ zve Parolek. Od příštího víkendu navíc koupaliště najede na letní provoz, takže bude otevřeno od 9 do 21 hodin. Poslední hodina před zavřením bude pro kondiční plavce.

Vstupné na koupaliště je 60 korun pro dospělé, děti od jednoho roku platí 45 korun. Za výborné vysvědčení v pátek zdarma.

foto: Lidka Pavlovová
foto: Lidka Pavlovová

koupák4 koupák3 koupák1

 

-ewi- ; foto: David Mahovský

 

 

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …