Kradl televizory

Břeclav – Za bránu vazební věznice putoval v těchto dnech 34letý cizinec, který se rozhodl, že si na živobytí bude vydělávat nekalým způsobem. Donedávna si odpykával trest za mřížemi. A i když byl na zkušební dobu  podmínečně propuštěn, dlouho na svobodě nevydržel.

Ze svého rodného Slovenska dojížděl často do Břeclavi, kde čekal, že mu jeho kamarádi domluví nějakou práci, ale to se příliš nedařilo. Proto se rozhodl, že si peníze opatří nepoctivě.  Nejdříve se mu podařilo vniknout do jednoho penzionu a odcizit televizor v hodnotě přes 6 tisíc korun. V bazaru svůj lup úspěšně zpeněžil, což mu dodalo kuráže k další krádeži. Na začátku tohoto měsíce znovu přijel do Břeclavi a tentokrát sebral televizor z pronajatého bytu. Při cestě do zastavárny byl ovšem zadržen policejní hlídkou.

Ve zkráceném přípravném řízení mu následně kolegové sdělili podezření nejen z přečinu krádeže a porušování domovní svobody, ale také z maření úředního rozhodnutí a vykázání. Z České republiky byl totiž na dobu dvou let vyhoštěn, což nedodržoval.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …