Koštovat se bude v Podpálaví i na Podluží

BŘECLAVSKO (juh) – První jarní víkend nabídne hned několik zajímavých vinařských akcí.

Tradiční, již 45. výstava vín se uskuteční v sobotu od 10 hodin v kulturním domě v Sedleci. O dobrou náladu se kromě vystavených vzorků vín postará i cimbálová muzika. Ve stejný den  se bude koštovat také na dalších místech v okolí Pálavy. V Pasohlávkách začne místní výstava vín v kulturním domě v pravé poledne, od 15 hodin zahraje k poslechu cimbálová muzika. V Březí se první vzorky vystavených vín začnou nalévat ve 13 hodin. Pořadatelé slibují, že v kulturním sále bude připraveno kolem 600 vzorků vysoce kvalitních vín, převážně z vinařských vesniček kolem Pálavy.

Trochu jiné pojetí ochutnávky vín nabízí 3. ročník Jarní vinařské stezky aneb degustační soutěže na svazích Pálavy, kterou pořádá Hotel Pavlov. Účastníky čeká bohatý celodenní program – dopolední ochutnávka místních vín (celkem 18 vzorků ze šesti vinařství), poznávání neoznačených vzorků vín v sklepních uličkách Pavlova a slavnostní večer s rautem a kapelou.

Koho zajímají spíše vína z Podluží, ten může v sobotu zamířit do Kostic nebo do Moravského Žižkova. Na tradiční místní výstavě vín v kosticích budou mít návštěvníci možnost ochutnat vína místních vinařů i z okolních obcí. Výstava začne v 15 hodin, k dobré pohodě zahraje cimbálová muzika. Místní výstava vín v Moravském Žižkově, tradičně velmi dobře obsazená, začne v místním kulturním domě už ve 13 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …