Velkopavlovičtí hasiči zasahovali v Hustopečích

Klestí palte opatrně, trávu nevypalujte vůbec

VELKÉ PAVLOVICE / HUSTOPEČE

Jarní počasí láká k úklidům na zahrádkách, polnostech, mezích ve škarpách apod. Je potřeba připomenout, že plošné vypalování porostů je zakázáno.

Zakázáno však není, když seschlou trávu shrabete, křoviny postřiháte a dáte na hromadu a potom zapálíte (tak abych neobtěžoval okolí dýmem). Musíte si však dát pozor, aby z pálení nevzniklo vypalování. K rozšíření ohně do okolí stačí jediná jiskra na vysušený porost v blízkosti pálení nebo ještě spíše – aby více zafoukal vítr. Z půlmetrového plamínku se stane 3 metrový ohnivý jazyk a je vymalováno. Potom už nezbývá než zavolat hasiče.

Pokud plánujete u vinic, na poli nebo u sadů pálení klestí, doporučujeme si vzít s sebou vodu na zalití žhavého popela a také lopatu. Právě lopatou lze „oheň“ velmi dobře likvidovat, hlavně při pomalém rozšiřování se do okolí od ohniště.

Ve čtvrtek 16. března odpoledne velkopavlovičtí hasiči likvidovali požár porostu v Hustopečích společně s dalšími třemi jednotkami. Nejednalo se o nic katastrofického, několik arů vypáleného porostu měl na svědomí právě „utečený oheň“ z ohniště, ve kterém spaloval senior listí.

Text: Petr Hasil / Foto: SDH Velké Pavlovice / 17.3.2017

Zdroj: www:velke-pavlovice.cz

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hokej je stále nejdražším masově populárním sportem:

Zdroje info: Týmuj, Aspen Příspěvek od: Radek Štěpán  Sport pro mnohé z nás znamená mnohem …