Velkopavlovičtí hasiči zasahovali v Hustopečích

Klestí palte opatrně, trávu nevypalujte vůbec

VELKÉ PAVLOVICE / HUSTOPEČE

Jarní počasí láká k úklidům na zahrádkách, polnostech, mezích ve škarpách apod. Je potřeba připomenout, že plošné vypalování porostů je zakázáno.

Zakázáno však není, když seschlou trávu shrabete, křoviny postřiháte a dáte na hromadu a potom zapálíte (tak abych neobtěžoval okolí dýmem). Musíte si však dát pozor, aby z pálení nevzniklo vypalování. K rozšíření ohně do okolí stačí jediná jiskra na vysušený porost v blízkosti pálení nebo ještě spíše – aby více zafoukal vítr. Z půlmetrového plamínku se stane 3 metrový ohnivý jazyk a je vymalováno. Potom už nezbývá než zavolat hasiče.

Pokud plánujete u vinic, na poli nebo u sadů pálení klestí, doporučujeme si vzít s sebou vodu na zalití žhavého popela a také lopatu. Právě lopatou lze „oheň“ velmi dobře likvidovat, hlavně při pomalém rozšiřování se do okolí od ohniště.

Ve čtvrtek 16. března odpoledne velkopavlovičtí hasiči likvidovali požár porostu v Hustopečích společně s dalšími třemi jednotkami. Nejednalo se o nic katastrofického, několik arů vypáleného porostu měl na svědomí právě „utečený oheň“ z ohniště, ve kterém spaloval senior listí.

Text: Petr Hasil / Foto: SDH Velké Pavlovice / 17.3.2017

Zdroj: www:velke-pavlovice.cz

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …