Foto: Jana Rozková

Kdy rozkvetou mandloně? Tipujte a vyhrajte

Hustopeče – Máte správný odhad? Tipněte si, kdy letos rozkvetou mandloňové háje a vyhrajte hustopečskou mandlovici!

Jaro už se pomalu hlásí o slovo a v očekávání tak můžeme být už brzy. Květy hustopečských mandloní patří každoročně mezi první posly jara. Jak tomu bude letos? Posílejte své tipy na tic@hustopece.cz , uzávěrka je již 28. února 2015. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční na jarních Slavnostech mandloní a vína, které se konají v sobotu 28. března 2015 na Dukelském náměstí a v lokalitě mandloňových hájů.

Pravidla soutěže:

oceněni budou 3 výherci, kteří odhadnou nejpřesnější datum kvetení v případě více shodných tipů proběhne losování, uzávěrka je 28. 2. 2015 zasílací adresa tic@hustopece.cz , v předmětu zprávy uveďte tip-mandlone, v potaz bude brán termín kvetení v rozsahu alespoň 1/3 rozkvetlého sadu. Nikoliv jeden ojedinělý květ

Chcete nápovědu? V roce 2014 rozkvetly mandloně rekordně brzy, už 8. března, o rok dříve si ale daly na čas, rozkvetly 19. dubna. Více ale napoví skutečná vycházka do mandloňových sadů. Ačkoliv je ještě únor, příroda se pod hřejivým sluncem tváří jako na jaře. A vybízí k procházkám. Mandloňovou stezkou, kolem hustopečských rybníků až na rozhlednu v mandloňových hájích.

Pořadatelem soutěže je město Hustopeče prostřednictvím Marketingu a kultury.

-tic-, Foto: Jana Rozková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …