Ve čtvrtek vernisáž výstavy: Karel Křivánek – Inventura

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie

Karel Křivánek vystaví svá díla v muzeu pod vodárnou

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo výstavu děl známé břeclavské osobnosti PhDr. Karla Křivánka. Karel Křivánek, známý břeclavský výtvarník, fejetonista, muzikant, ale i učitel a bývalý dlouhodobý zaměstnanec Městského muzea a galerie Břeclav své dílo představí v muzeu pod vodárnou poprvé.

Karel Křivánek (*1949) se ve své výtvarné tvorbě věnuje malbě, kresbě, grafice, ilustraci ale i plastice. Jeho díla jsou na pomezí abstrakce, často však klade důraz na figurální motiv a motiv přírody. Je obdivovatelem krás jižní Moravy, kouzla vinných sklípku, vinohradů a dlouhých lánů polí. V malbách převládá expresivní nálada, která mnohdy vzniká úplnou absencí linky. Má svůj typický rukopis, který udržuje i v tvorbě keramiky, v grafice nebo ilustraci. Křivánek je členem UVU ČR a Sdružení břeclavských výtvarníků. Má za sebou několik desítek výstav, a to jak kolektivních, tak i samostatných.

Výběr ze své rozsáhlé tvorby Karel Křivánek předvede na své výstavě nazvané Inventura, která bude zahájena na slavnostní vernisáži, dne 16. 2. v 17:00 v muzeu pod vodárnou. Výstava potrvá do 19. 3. Všechny Vás srdečně zveme!

Mgr. Nina Kuhnová, kurátorka výstavy

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …