Kam o prvním adventním víkendu za vínem

Promenáda červených vín

VELKÉ PAVLOVICE – Občanská sdružení Forum Moravium a Víno z Velkých Pavlovic pořádají IX. ročník jediné specializované soutěžní přehlídky červených a růžových vín v České republice Promenáda červených vín 2014. Veřejná prezentace soutěže bude v sobotu 29. listopadu od 14 do 21 hodin v sále sokolovny na Hlavní ulici ve Velkých Pavlovicích. Vstupné 200 korun zahrnuje degustační sklenici, katalog a neomezenou konzumaci vzorků vín.

Den otevřených sklepů v Pavlově

PAVLOV – Tradiční Den otevřených sklepů připravují vinaři ze spolku Vinitores Palaviensis v Pavlově poslední listopadovou sobotu. Od 11 do 18 hodin bude otevřeno 12 pavlovských sklepů. Zároveň bude otevřena obecní vinotéka.

Putování nejen za vínem

MIKULOV – Oblíbené putování nejen za vínem po křížové cestě na sv. Kopečku se koná v Mikulově i o víkendu 28. – 30. listopadu. Putování je určeno všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Mikulovsku a současně mají zájem vidět zajímavá místa a pamětihodnosti. Vychází se od vinného sklípku U Konšelů v pátek a v sobotu v 15 hodin a v neděli ve 13 hodin, po předchozí osobní domluvě.

 Svěcení vín

UHERČICE – Vinařský spolek Uherčice pořádá v neděli 30. listopadu v kulturním domě Svěcení vín. Zahájení akce je ve 14 hodin, ke zpěvu i poslechu zahrají cimbálové muziky Šatava a Ponava. Občerstvení je zajištěno.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …