Kadetky vybojovaly cenné body, mladší žáci opouští první čtverku

BŘECLAV / V sobotu 12. 3. hostily kadetky Lokomotivy kadetský celek VK Královo Pole Brno. První zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu, když se v každém setu rozhodovalo až v napínavých koncovkách. Břeclavačky se i po prohraných prvních dvou setech dokázaly zkoncentrovat a další dva sety získaly pro sebe. Rozhodnout tak musela až závěrečná zkrácená sada. V ní ukázaly Brňačky více zkušeností a pevnější nervy a získali první zápas poměrem setů 3:2 (19,18,-21,-24,11).

Druhý zápas měl opět velmi vyrovnaný průběh. Ve třetím setu se rozhodovalo až v úplném závěru a šťastnější byly tentokrát domácí. S vedením 2:1 si čtvrtou sadu naše kadetky pohlídaly a zvítězily 3:1 (19,-21,24,21).

Mladší žáci a žákyně měli v neděli 13. března 6. kolo Poháru sedmých tříd. Kluci se po minulém kole probojovali do první čtverky, a tak na ně čekali ti nejtěžší možní soupeři z celé soutěže. Po dlouhé době byli všichni zdraví a do Brna jsme odjížděli v kompletní sestavě. Kromě kluků ze Znojma byli pro nás ostatní soupeři (kluci ze ZŠ Milénova a holky z Uherského Hradiště) neznámí, ale protože se od začátku soutěže drží v první skupině, tušili jsme, že to bude velmi těžké. Všechny tři zápasy byly určitě ty nejtěžší, které jsme v letošní sezóně odehráli. Všechny byly velmi vyrovnané, dařilo se nám držet krok se soupeři a každému urvat jeden set. Po třech zkrácených sadách jsme ale vždy odcházeli smutní my. Nepodařilo se nám ani jeden tiebreak vyhrát a se třemi porážkami (byť byly vždy velmi těsné) jsme obsadili čtvrté místo. Kluci ale nechali na hřišti všechno a chybělo nám snad už jen trocha klidu a zkušeností při závěrečných míčích.

Mladší žákyně B svůj turnaj odehrály na palubovce Sokola Brno I. Ze třech zápasů v jednom zvítězili jednoznačně (proti Letovicím), v dalších dvou (proti Sokolu a Drásovu) pak musel rozhodovat až třetí zkrácený set. Ani v jednom případě se Břeclavačkách nepodařilo zvládnout koncovku rozhodující sady a s jednou výhrou tak obsadily třetí místo skupiny C.

Žákyně C pořádaly svoji pátou skupinu na ZŠ Slovácká. Jejich skupina byla pětičlenná a velmi vyrovnaná. Kromě suverénní Milénovy a Kuřimi si ostatní navzájem sebraly body a o celkovém pořadí tak musel rozhodnout poměr vyhraných a prohraných setů. Ten jsme měli nejlepší my a Břeclav C tak obsadila krásné třetí místo skupiny E.

Žáky a žákyně B ještě čeká závěrečný finálový turnaj P7T, kam se probojovali oba celky ze čtvrtého místa v kraji. Na tomto turnaji (3. 4.) se rozhodne o přebornících Jihomoravského kraje v kategorii mladšího žactva.