Juškův program 2016: Portland a Rio

BŘECLAV /Lk/ – Sportovec okresu 2014, atlet Lokomotivy Břeclav Radek Juška, který nyní závodí za Olymp Praha ozdobil první den mistrovství ČR v halové atletice v Ostravě osmimetrovým skokem do dálky 801. Mistrovský závod začal přešlapem, druhý skok byl však 786 cm a boj o mistrovský titul byl rozhodnut, protože další dálkaři byli půl metru zpět. Pátým skokem se zlepšil na 793 a vše vložil do posledního skoku, který byl nakonec velmi úspěšný – 801 cm.Splněním této mety má limit ČAS pro účast na MS v Portlandu, ale konečný výběr bude provádět nominační komise  a má rovněž splněn limit pro Olympijské hry v Rio de Janeiro v Brazilii. Po závodě se svěřil reportérům, že je velmi šťastný a děkuje především divákům, kteří ho „vyhecovali“ k tomuto výkonu.. Radek Juška pochází ze Staroviček, prvním závodem bylo Hustopečské skákání ve skoku vysokém, pak závodil za břeclavskou Lokomotivu pod vedením trenéra Zbyňka Chlumeckého.

Paulík vyhrál v Olomouci.

OLOMOUC /Lk/ – V Olomouci se konal další ročník Winter Run, ve kterém startoval také běžec Lokomotivy Břeclav Roman Paulík. Málem se nevešel do kvóty 600 startujícícch, kterou stanovili pořadtelé a čekal na poslední chvíli, zda ho pořadatelé přijmou. Nakonec běžel trať 8,2 kilometrů za 27:10 a tento závod vyhrál, když překvapila nečekaná účast přes 600 startující.

Úspěšná Vévodová,

PRUSINOVICE -Závod Rohálovská desítka měl výbornou úroveň. Sjela se sem nejen elita českých běžů, ale také ze zahraničí i keňští běžci. Na desetikilometrové trati si mezi ženam výborně vedla Martina Vévodová z Perné, která obsadila ve své kategorii druhé místo časem 37:41 minut. „Až v posledním kopci jsem se dostala do menší krize, jinak to šlo výborně. Jsem ráda, že pokračuji ve velmi dobrých výkonech z loňského roku a dofám, že mi letos vyjde sezóna stejně dobře nebo i lépe jako loni.“ řekla po byhlášení výsledků. Z českých běžkyň ji porazila jen Kamínková. Její oddílový kolega Pavel Hrdina skončil v závodě mužů na 17. místě za čas 34:57 minut. V běhu kategorie nad 40 let byl 52. Růžička z Mikulova za 44:28. V kategorii nad 60 let běželi tři běžci z regionu. Na 2. místě byl Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav za 41:19 minut, 12. Pavel Kubíček z Relaxu Dobré Pole 52:35, 14. Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves za 59:17. Startovala 618 běžců.

OLOMOUC /Lk/ – Skupina mladých žákovských atletů z Břeclavi a Hustopečí startovala mimo soutěž na přeboru Olomouckého kraje v atletice žactva. V MLADŠÍCH ŽÁCÍCH  skončil Štěpán Prokeš šestý ve skoku vysokém výkonem 140, 60 m zaběhl za 8,69 a do dálky skočil 421. Mezi MLADŠíMI ŽÁKYNĚMI  se zlepšila Denisa Stehlíková na 60 m překážek na 11,72,Vendula Zemčíková skočila do výšky140  Vedralová 135 cm. STARŠÍ ŽÁK List zaběhl 60 m za 8,43, 800 m za 2:36,11 a vyhrál. Ve starších žákyních si zlepšila Leona Zemčíková osobní rekord na 60 m překážek na 10,89, do výšky skočila 140, stajně jako Jeklová

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …