il.foto

Juška se představí na mistrovství Evropy

LINEC (Lk) – Skupina českých atletů v rámci snahy o splnění limitů na ME v hale startovala na mezinárodním mítinku v Linci.

Velká pozornost veřejnosti se soustřeďovala na splnění limitu do nedávna břeclavského atleta, pocházejícího ze Staroviček, Radka Jušky. Ten se představil ve skoku dalekém a zajímala ho jen hodnota 780 cm, což je právě to magické číslo, zaručující účast na halovém mistrovství Evropy v Praze.
První pokus naznačil, že by snad měla pokračovat loňská smůla, kdy kvůli jednomu centimetru nejel na mistrovství Evropy v Švýcarsku. Skočil totiž 779 cm, centimetr za limitem pro Prahu. Druhý pokus přešlápl, ale třetí znamenal cíl – 793 cm, splněný limit o 13 cm, druhý nejlepší výkon Jušky po osobním rekordu a nejlepší dálkařský výkon roku 2014 v ČR. Ještě čtvrtý pokus byl 779 (zase ten centimetr), další dva pokusy již neabsolvoval. Je to jistě skvělý úspěch tohoto mladého atleta, který vyrostl pod vedením trenéra Chlumeckého v Břeclavi, nyní startuje za Olymp Praha. Břeclavští příznivci sportu budou mít komu fandit na začátku března při televizních přenosech z mistrovství Evropy.
Mezi tyto nejlepší české atlety byl vybrán po svých letošních výsledcích také břeclavský dorostenec Adam Horák, který startoval ve vrhu koulí a pokračoval ve výborných výkonech. Prvním pokusem měl průměrný výkon 15,22, druhý přešlápl, ale třetí – 16,35 znamenal opětné zlepšení okresního rekordu a nejlepšího českého výkonu letošního roku o 33 centimetry. Čtvrtý pokus měřil rovných 16 metrů a další dva přešlápl. Pomohlo mu soupeření s německým dorostencem Achillem, který měl dva hody přes 16 metrů, nejdelší 16,18. Letošní meta pro Horáka je limit pro světovou soutěž – rovných 17 metrů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …