il.foto: www.czech.judo.org.

Judistka Anička Třináctá ani letos nezahálí

BŘECLAV (jt) – I po přestupu do nového prostředí oddílu Judo SK Královo Pole Brno, který je zároveň střediskem regionálního žákovského výběru, a po přechodu do kategorie starších žaček, se mladé judistce Anně Třinácté daří.

Tato členka výběru České republiky je odchovankyní břeclavské Soukromé školy bojových sportů. Nyní se připravuje pod vedením zkušených trenérů Zdeňka Trávníčka a Jiřího Halvy a dosáhla v první půli letošního roku na cenné kovy v rámci závodů Českého poháru i na mezinárodních soutěžích evropského měřítka. O tom, že ji forma neopouští, svědčí zejména třetí místo na Judo European U15 Cupu, který se konal o druhém červnovém víkendu v maďarském Györu, a druhé místo na velmi kvalitně obsazeném turnaji v Budapešti.

Na domácích kláních Anička také nezahálela. Vybojovala skvělé první místo v závodě Českého poháru v Ostravě, druhá byla pak v dalším kole této kvalifikační soutěže v Jablonci nad Nisou. Kromě toho nasbírala také zlaté medaile v závodě Slezského poháru, Pražského poháru a Archa Cupu 2014 v Bratislavě.

Aby se takovými výkony ve svém oblíbeném sportu, mohla chlubit i nadále čeká ji velmi horké léto. To bude mít podobu několika soustředění, kde na sobě bude muset hodně tvrdě pracovat, aby byla na podzim zase schopna čelit velké konkurenci ze strany soupeřek, které jí nedají zadarmo ani bodík. Přejme jí, ať se jí daří jako dnes i na podzim, kdy ji čeká mnoho dalších důležitých závodů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …