Rybářská bašta ve Velkých Pavlovicích

JARNÍ ŠLAPKA o Bílé sobotě aneb INOVACE BEZ LEGRACE!

Velké Pavlovice – Město Velké Pavlovice srdečně zve všechny vyznavače pěší turistiky i cyklotoulek na pravidelnou oblíbenou akci JARNÍ ŠLAPKA 2015 aneb OTEVÍRÁNÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY ve Velkých Pavlovicích …s podtitulem „INOVACE BEZ LEGRACE ☺“

Již VII. ročník úspěšné jarní turistické akce bude zahájen v sobotu 4. dubna 2015 v 9.00 hodin, ovšem POZOR, tentokráte naprosto netradičně se startem ve Velkých Bílovicích, ve Sklepní trati Belegrady, u malebné kapličky mezi vinicemi u Vinných sklepů Zapletal.
Autobus pro pěší účastníky bude odjíždět v 8.15 hodin od Radnice ve Velkých Pavlovicích.(Bohužel nelze přepravovat kola, koloběžky, odrážedla atd. ani dětské kočárky.) Pokud se rozhodnete trasu absolvovat na kole, sraz je v 9.00 hodin na startu.

Jaká nás letos čeká trasa?

V 9.00 hodin vyrazíme z velkobílovické Sklepní trati Belegrady směr rybářská bašta u rybníka ve Velkých Pavlovicích. Délka nenáročné trasy v převážně rovinatém, maximálně mírně zvlněném terénu, činí cca 10 km. Cestou se zastavíme na místě úchvatného výhledu, na vrcholu jediného výraznějšího kopce, který během jarního putování potkáme – u kaple sv. Cyrila, sv. Metoděje, sv. Václava a sv. Urbana na vrcholu Hradištěk. Proslulou sněhobílou rotundu nelze v rovinaté krajině přehlédnout. Snad právě proto už nesčetněkrát zaujala dokonce i filmaře a nejednou se blýskla na plátech kin. Největší popularity se jí v posledních letech dostalo v již kultovních filmech Bobule a 2Bobule.

Jarni_slapka_2015_mapa-001-001

Máme i alternativu pro méně zdatné, děti s rodiči či pro nepříznivé počasí :
V 10.00 hodin vyrazíme z lesoparku u zastávky ČD směr rozhledna Slunečná, Kaple sv. Urbana, Penzion André – ŠSV, dále okolo skate parku a podél Trkmanky až k rybářské baště. Délka zkrácené trasy činí cca 4 km. Tato trasa je vhodná i pro dětské kočárky, kola, koloběžky, dětská odrážedla,in-line brusle a vše co má kolečka, protože vede v převážné většině po hladkých asfaltových cestách, cyklostezkách.

šlapka

V rámci letošní JARNÍ ŠLAPKY máte mimořádnou příležitost navštívit a prohlédnout si hned dvě největší velkopavlovická vinařská podzemí s možností degustací…

PENZION ANDRÉ – ŠSV, a.s.
* Otevřeno bude od 10.00 hodin.
* Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky vinných sklepů,
degustace vín a grilování před vinotékou.
* V případě nepříznivého počasí bude program přesunutý do nového skleníku.

VINNÉ SKLEPY FRANTIŠKA LOTRiNSKÉHO, a.s.
* Otevřeno bude od 12.00 do 18.00 hodin.
* Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky a speciální degustaci
kvarteta červených vín, která byla vyšlechtěna ve Velkých Pavlovicích
– André, Aurelia, Agni a Pálavy.

Alternativu pro nepříznivé počasí neřešíme, u nás ve vinných sklepech nikdy neprší ☺!

Bohaté obědové menu okořeněné notnou dávkou kultury bude připraveno na závěr akce,
u rybářské bašty ve Velkých Pavlovicích.Rybářská bašta u rybníka ve Velkých Pavlovicích – cíl jarního putování. Těšit se můžete na grilované pstruhy, grilované klobásy, guláš nebo na táborák s vlastnoručním opékáním špekáčků. Chybět nebude ani pivo, limonády, káva, čaj, to vše připravené místními rybáři.

Jarní Šlapka vyzve i k tanci v rytmu country s oblíbenou kapelou AMULET a s předtančením dětí z Baby country kroužku z mateřské školy.

Srdečně Vás zveme! Už nyní se můžete těšit na starou známou akci v novém kabátě,
na den plný pohybu a krásných zážitků!

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …