Investice byly prodělkem

KRAJ: Podvodník získal důvěru odesláním investičního zisku na účet poškozeného. 

Jeden den stačil zatím neznámému podvodníkovi k získání důvěry třiačtyřicetiletého muže z Blanenska. Ten nejdříve reagoval na internetový inzerát o výhodném zhodnocení peněz. Po zaplacení dvou vstupních poplatků za celkem pět tisíc korun se po elektronické konzultaci s makléřem na jeho účtu během jediného dne objevilo osmdesát čtyři dolarů. Při fungujícím investování nebylo pro podvodníka problémem vylákat další částky. Poškozený tak během několika  hodin poslal na neznámý účet čtyři sta tisíc korun. Potom přestal bankéř komunikovat.
Skutečnosti, že třiašedesátiletá žena z Břeclavska v minulosti investovala do kryptoměny, využil zatím neznámý pachatel. Ten ji elektronicky kontaktoval a nabídl zajímavou investici. Žena podvodnému makléři umožnila vzdálený přístup do jejího počítače a následně potvrdila dvě platby. Podvodník tak snadno získal více než tři sta tisíc korun.
Podobný scénář se odehrál na Vyškovsku. Tam odeslal devětapadesátiletý muž na podvodníkův účet skoro dvě stě tisíc korun. Když chtěl později zhodnocené peníze získat, přestal podvodník komunikovat.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …