Inlinová sezona vrcholí

Milan Zoubek

Základní kola mládežnických kategorií a také nadstavbová část pro muže skončila o tomto víkendu. Klub HC Lvi Břeclav velmi těší velký úspěch dvou svých mládežnických týmů, které se kvalifikovali na finálový turnaj o titul Mistra ČR ve dnech 24. 6. a 25. 6. v Přerově, při čemž mladší žáci dokonce z prvního místa a to přímo do semifinálových bojů!

Také individuálně se dokázali prosadit ve statistikách jak v přípravce, tak u mladších žáků a i mezi muži.

Inlinová přípravka (na snímku) ještě musela bojovat o třetí místo. Před svým závěrečným turnajem měla náskok tří bodů na Zlín a dvou na Uherský Brod. V tomto turnaji se ještě představil do této doby suverénní Přerov, jenž neztratil doposud ani bod. Lvíčata tak k jistotě postupu potřebovala nutně minimálně dvoubodový zisk. Hned první utkání s Uh. Brodem tak našim mohlo dát jistotu postupu. Nesmírně vyrovnané utkání, kdy zejména brankáři obou týmů předváděli skvělé výkony, bylo napínavé až do poslední vteřiny. V první polovině se brankově prosadil pouze Uh. Brod brankou půl minuty před přestávkou. Naši kontrovali dvěma góly v 17. a 24. minutě. Přípravka z Uherského Brodu se ovšem šance na postup vzdát nechtěla po odehrané další minutě byl stav 2:2. Nervy drásající souboj nakonec šťastně rozhodl Š. Veselský brankou v čase 29:59, tj. vteřinu před koncem hrací doby. Lvíčata tak mohla začít pomalu slavit postup. Jelikož v prvním zápase dne Zlín podlehl Přerovu byl rázem náš bodový náskok nedostižný. Také utkání se Zlínem bylo vyrovnané, O. Navara v naší brance měl tento turnaj skvělou formu a díky jeho skvělé práci jsme mohli slavit další zisk do tabulky. Zápas s Přerovem byl z naší strany také skvělý. Lvíčata jako jediná v celé základní části dokázala soupeři uzmout bod. Skvělým výkonem tak tento tým postoupil do čtvrtfinále MČR v Přerově, kde jej v prvním zápase čeká Tým HC Cvočkaři Hořovice.

Nejlepším střelcem divize východ byl náš A. Veselský.

HC Lvi Břeclav : IHC Uh. Brod                 3:2 ( 0:1, 3:1)

HC Lvi Břeclav : IHC Devils Zlín               3:1 ( 2:1, 1:0)

HC Lvi Břeclav : IHC Night Birds Přerov           3:3 ( 1:1, 2:2)

To mladší žáci již měli jistotu postupu do finálového turnaje MČR před svým posledním vystoupením na domácím ZS v Břeclavi. K jistotě prvního místa potřebovali získat tři body. To se nakonec povedlo, i když první a polovina druhého utkání, byla z naší strany kapku křečovitá. Z množství šancí se příliš neurodilo. Naopak naši mnohdy zbrkle pálili ze všemožných pozic vcelku zbytečně. Až v polovině druhého zápasu se kluci začali inlinem pořádně bavit. Od té doby bylo k vidění spousta nádherných akcí zakončených mnohdy do prázdné branky okolo bezmocného brankáře a přihlížející obrany našich soupeřů. Jak moc naše umění bude stačit ve finálovém turnaji se uvidí příští víkend.

Také zde se do statistik zapsali skvěle naši hráči. Nejlepším střelcem a vítězem kanadského bodování byl Š. Juřička, nejlepším v počtu přihrávek L. Sokola.

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice                 6:2 ( 3:1, 3:1)

HC Lvi Břeclav : IHC Uh. Brod                 16:1 ( 6:0, 10:1)

HC Lvi Břeclav : IHC Night Birds Přerov           10:2 ( 4:0, 6:2)

Starším žáci již věděli, že se na finálový turnaj nepodívají. Své působení v soutěži ukončili v sobotu v Boskovicích. Po zlepšeném výkonu ve Zlíně, přešel na naše barvy opět zmar. Kluci zejména ve hře dopředu na své soupeře nestačili. V každém utkání bylo vidět mnoho úseků, kdy jsme nebyli i několik minut schopni ohrozit soupeřovu branku. Na tuto sezonu budou kluci určitě chtít brzy zapomenout a pomalu již budou přepínat směrem k hokeji.

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice                1:6 ( 1:4, 0:2)

HC Lvi Břeclav : IHC Devils Zlín               0:6 ( 0:4, 0:2)

HC Lvi Břeclav : IHC Night Birds Přerov           1:9 ( 1:5, 0:4)

Muži ve druhém kole nadstavby již měli pouze teoretickou naději na postup do finálových bojů o mistra 1. ligy. V Přerově odehráli dva divoké zápasy. Když nejprve přestříleli Val. Meziříčí, aby v podobné přestřelce podlehli vítězi celé soutěže Uh. Hradišti. Stejně jako v loňské sezoně tak Lvům nevyšli až závěrečné dva turnaje nadstavbové části. Tato část soutěže je pro naše barvy prozatím zakletá. Individuálně zářil zejména M. Gabriška, který obsadil mezi střelci dělené 1. místo za 23 vstřelených branek po základní části a stal se také vítězem kanadského bodování soutěže s 37 body. Mezi nejlepšími nahrávači soutěže se prosadil O. Lechner , který za 20 přihrávek, byl hodnocen jako třetí nejlepší.

HC Lvi Břeclav : IHC Kings Val. Meziříčí           13:10

HC Lvi Břeclav : IHC Reflex Uh. Hradiště           11:14

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …