Pondělí , 15 Červenec 2024
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Inlinová sezona pomalu končí

BŘECLAV / Milan Zoubek

O víkendu se soutěžně naposled představila Lvíčata přípravky a v nadstavbové části 1. ligy muži. Mladší žáci měli základní část již odehranou a jako jediné je čeká v neděli finálový turnaj Mistrovství ČR v Přerově.

Přípravka:

Nejmladší inline hokejisté hráči ročníku 2005 -2006  měli na postup do finále již pouze teoretické naděje. V Olomouci je na posledním turnaji hned v prvním zápase čekal Přerov, který jsme museli porazit. Night Birds se představili v nejsilnější možné sestavě a v útočném přestřelce měli nakonec navrch a zajistili si tímto postup do finálového turnaje Mistrovství ČR. Ve druhém zápase se nám opět povedlo favorizovanému domácímu celku sebrat bod, když jsme předvedli perfektní výkon. Spolu s vítězem základní části, jsme tak byli jediným celkem, který olomouckým vůbec nějaké body sebral. V posledním zápase dne jsme pak v pohodě přehráli Uh. Brod. Naši nejmladší tak nakonec obsadili v základní skupině 4. místo. Velkým plusem v účinkování jsou zejména dvě remízy s Olomoucí a vyrovnané utkání se suverénním Zlínem. Nevyvarovali jsme se ovšem i menších výpadků, což je ovšem u těch nejmenších pochopitelné a spousta kluků z kádru bude moci hrát tuto kategorii i v příští sezoně.

Poslední turnaj:

HC Lvi Břeclav : IHC Night Birds Přerov 7:17

IHC Tempish Olomouc : HC Lvi Břeclav    3:3

HC Lvi Břeclav : IHC Uh. Brod                  12:5

Konečná tabulka:

 1. IHC Devils Zlín
 2. IHC Tempish Olomouc
 3. IHC Night Birds Přerov
 4. HC Lvi Břeclav
 5. HC Boskovice
 6. IHC Uh. Brod

Ml. žáci

Mladší žáci hráči ročníku 2003 – 2004  již mají odehráno a v neděli je čeká finále Mistrovství ČR, když by měli nastoupit od 9:30 v Přerově proti Mad Parrots  Úhřetice. Postupujeme ze třetího místa a v malém čtvrtfinále se utkáme právě s tímto celkem, který obsadil v divizi západ druhé místo. Vítězové základních skupin Čech a Moravy postupují přímo do semifinále.

Konečná tabulka:

 1. IHC Night Birds Přerov
 2. IHC Devils Zlín
 3. HC Lvi Břeclav
 4. HC Boskovice

Muži

Muži 12. 6. doma odehráli první část nadstavby, když v prvním zápase celkem v poklidu přehráli přerovské Céčko. Následně narazili na nesmírně vyhecovaný tým Karviné, který šel tvrdě za postupem do finálového turnaje. Po velkém boji jsme Karvinským podlehli 6:8 a podle většiny zúčastněných se tento zápas řadil kvalitou mezi to úplně nejlepší co letos 1. liga v divizi východ mohla vidět.

19.6. v Přerově jsme jeli bojovat o možnost postupu do finále. Opět jsme se z různých příčin nezúčastnili kompletní a museli jsme být i doplněni st. žákem A. Schweitzerem.  Naše naděje zhatilo přerovské Béčko, které nám udělilo lekci z produktivity. I přes naši územní a střeleckou převahu jsme nedokázali skórovat a každé druhé přejetí poloviny hřiště soupeře znamenalo bohužel branku v naší síti.

V posledním zápase jsme měli již pouze teoretickou šanci prokousat se na druhé místo. Museli bychom Uh. Hradiště porazit dvouciferným rozdílem. V oboustranně útočném hokeji a přes naše vedení v téměř celém utkání jsme nakonec soupeři podlehli až po trestných nájezdech. V nadstavbě jsme tak obsadili konečné 4. místo.

Tabulka nadstavby:

 1. IHC PMN – Nerez Karviná
 2. IHC Reflex Uh. Hradiště
 3. IHC night Birds Přerov B
 4. HC Lvi Břeclav
 5. IHC Night Birds Přerov C

 

 

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …