I druhé domácí derby s Hodonínem Lvi zvládli. Opět vyhráli 4:3 po prodloužení

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 4:3pp (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Šebek), 27. Ivan, 49. Vachutka (Šebek), 63. Dittrich (Červenka, Zháňal) – 17. Špok (Janás, Kolář), 49. Nedvěd (Jurásek), 58. Matula (TS)

Vyloučení: 7:3       Využití: 0:1      V oslabení: 2:1

Rozhodčí: Kašík – Kříž, Čuňočka

Povedlo se. Rekordní návštěva letošní sezony čítající přes 900 fanoušků viděla nervy drásající zápas se sladkou tečkou pro všechny příznivce Břeclavi. Lvi sice po první třetině prohrávali 0:1, ve druhé části ale Vachutka a následně kapitán Ivan dokonce ve vlastním oslabení zápas otočil. Ve třetí třetině domácí hokejisté své vedení díky druhé brance Vachutky, opět v oslabení, ještě navýšili a vedli už 3:1. Hodonín ale nesložil zbraně a bleskově se dostal opět na dostřel. V 58. minutě navíc srovnal po proměněném trestném střílení. Rozhodnutí tak muselo padnout až v prodloužení, kdy se ujala první střela Lvů na branku. Zavadila propálil od modré Dittrich a Břeclavné tak zopakovali výhru 4:3 ze začátku listopadu. Lvi tak stáhli o bod ztrátu na osmé místo. V sobotu je ale čeká výjezd na Lapač, kde budou hosty druhého Vsetína.