il.foto

Hokejovým lvíčatům se o víkendu dařilo

Břeclav – Jak se o víkendu dařilo hokejovým lvíčatům? Dařilo a své soupeře z Brna a Linze přehrály, nestačily pouze na znojemské orlíky.

3. třída

Hodnocení trenéra Jakuba Klimoviče: ,,V sobotu na domácím turnaji v Břeclavi jsme se utkali opět s družstvem Warrioru Brno a Orlů Znojmo. V prvním utkání proti Brnu jsme, jak je u Warrioru obvyklé, netušili, zda budeme hrát proti A týmu nebo B týmu, protože soupeř kluky často mezi oběma teamy prohazuje. Nicméně do utkání jsme vstoupili velmi dobře. V průběhu utkání náskok navyšovali a díky našemu brankařovi, který zlikvidoval několik samostatných úniků soupeře jsme si vcelku hladce došli pro vítězství.
Před druhým utkáním jsem hráče upozorňoval, že je potřeba přistoupit k utkání jiným způsobem, že bude zapotřebí přidat v bruslení a zlepšit důraz před bránou a střelbu. Sice jsme v utkání vedli 2:0, ale to byl pro nás konec pohody. Ačkoliv jsme byli bruslařsky i herně lepší jak soupeř, tak jsme se mu svým pohybem přizpůsobili a špatné zakončování vyložených brankových příležitostí dalo utkání úplně jiný ráz. Soupeř ještě v první části vyrovnal a ve druhé nás přestřílel. Třetí část jsme sice vyhráli a byl vidět opět lepší pohyb, ale na vyrovnání už to nestačilo. Soupeři v koncovce vyšlo na co sáhl a i gólman Znojma předvedl, že má svůj den. Bohužel o vítězství soupeře rozhodl mini souboj naší třetí trojice se znojemskou. Některým našim hráčům a hráčkám chybí fyzická kondice, takže se na to v tréninku zaměříme.“

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno 14:1
HC Lvi Břeclav : HC Znojemští Orli 7:9
Mladší žáci

Mladší žáci v neděli hostili doma tým HCM Warrior Brno. První třetina zápasu byla ještě vyrovnaná. Jak ubíhal čas utkání, tak naši začali postupně přitápět pod kotlem a svého soupeře přehrávali. Od druhé části se zápas začal měnit v naši exhibici. Lvíčatům se podařilo dát pár pěkných branek, jejich sebevědomí vzrostlo a diváci na tribunách se mohli potěšit krásnými akcemi, z nichž jsme povětšinou stříleli pěkné branky. Konečný výsledek utkání tak odpovídal průběhu hry.

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno 13:5

,,Do zápasu jsme nastoupili oslabení kvůli marodce, ale přes to jsme zápas zvládli, Soupeř se v tabulce pohybuje u dna ale i tak se odehrával pěkný zápas. Kluci hráli bojovný hokej a ti co tým měli táhnout své úlohy splnili a tak jsme dosáhli vítězství 13:5“, zhodnotil zápas trenér Filip Hrbatý

Starší žáci

Starším žákům se náramně povedl vstup do utkání. První minuta vedeme 1:0, 4. minuta dva nula a na začátku sedmé jsme již soupeři odskočili o tři branky. Po této ledové sprše trenér soupeře zvedl hlas a rázem se hra začala vyrovnávat. Hosté se na ledě více soustředili, a naši naopak začali podléhat dojmu, že dnes se moc nenadřou a výhra bude naše. To byl ovšem omyl. Po dvou pěkných souhrách ve druhé části první třetiny to najednou bylo jenom o gól, a když soupeř 8 vteřin před koncem první části srovnal, bylo o drama postaráno. O přestávce nejspíše zvedal hlas v kabině i trenér našich. Nesoustředěnost našich z druhé poloviny první třetiny byla tatam. Další průběh zápasu byl z obou stran o velmi dobré obrané činnosti. Našim se povedlo vstřelit branku ve druhé třetině po pěkné souhře a hned na začátku třetí po chybě v rozehrávce hostí. Kluci nakonec po zásluze brali oba body.

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)

Mladší dorost U16

V sobotu hned po turnaji 3. tříd se na našem ZS podruhé v této sezoně představil tým EHC Liwest Linz. Oba předchozí zápasy se vyznačovali skvělými výkony brankářů a soustředěnou hrou obran. Toto utkání bylo úplně jiné. Náš soupeř zaspal začátek a břeclavští dorostenci se dostali do rychlého vedení v poměru 2:0. Linz se ovšem nechtěl vzdát a hru vyrovnal a po šťastné brance v závěru první třetiny utkání dramatizoval.

Ve druhé části se nám povedlo odskočit opět na rozdíl dvou gólů. Soupeř vzápětí korigoval a povedlo se jim dokonce stav utkání srovnat. Závěr druhé třetiny a začátek třetí patřil ovšem našim, kteří opět odskočili do dvoubrankového vedení. Naši začali hrát více odzadu a snažili se neudělat chybu v obranné třetině. Jedna se ovšem vyskytla dvě minuty před koncem utkání. Soupeř následně reagoval oddechovým časem a minutu trvající hrou bez brankáře. Toto si kluci již vcelku v klidu pohlídali a v nadstavbové části soutěže si připsali první vydřené vítězství.

HC Lvi Břeclav : EHC Liwest Linz 5:4 ( 2:1, 2:2, 1:1)

Jana Vališová

Inline hokej – sezona 2024

Od sezony 2024 dochází k úpravám některých pravidel soutěží inline hokeje v Česku i v …