Hokejový turnaj v Benešově – starší žáci HC Lvi Břeclav – v Benešově u Prahy v termínu 17.8. – 19.8

Hokejový turnaj v Benešově – starší žáci HC Lvi Břeclav

Filip Hrbatý

  Břeclavští hokejisté začínají hokejovou sezonu nejen dvoufázovými tréninky všech kategorie na břeclavském zimní stadionu (na ledu a hřišti) vč. možného využití městského letního koupaliště.

Kategorie starších žáků pak vyjela již v pátek 17.8. na třídenní turnaj v Benešově. Tohoto turnaje se účastnili mužstva z Čech, Slovenska a Rakouska přesněji: České Budějovice, Vsetín, Kolín, Nitra, Vídeň, Klagenfurt, Linz a Břeclav.

 První utkání naši odehráli proti Vsetínu, kdy zdolali soupeře těsným výsledkem 2:1.

Ve druhém utkání proti Kolínu se výsledek stále přeléval ze strany na stranu, ale břeclavští mohli nakonec být rádi za bod za remízu, kterou vybojovali vstřeleným gólem 3 vteřiny před koncem utkání.

Druhý den se ráno nastupovalo proti Vídni a tu kluci z Břeclavi porazili 4:2.

Další zápas ve druhém dni se hrálo v důležitém utkání proti slovenské Nitře, kde kluci dokázali vybojovat vítězství 3:1 a už se mohli pomalu poohlížet po soupeřích v boji o medaile.

Večer ovšem čekal kluky nejtěžší soupeř z Českých Budějovic a v tomto utkání už docházeli síly a naši odcházeli ze zápasu s nadílkou 0:7.

Třetí den břeclavští borci ráno nastoupily proti Klagenfurtu a soupeř, který měl značnou výškovou převahu naše přemohl i výsledkově a to 2:4.

V posledním utkání základní části si to Lvi Břeclav rozdali s rakouským Linzem o to kdo bude nakonec hrát o bronzové medaile a v tomto utkání relativně snadni naši vybojovali body za výsledek 4:0.

V boji o bronzové medaile jsme opět narazili na celek z Klagenfurtu. Z předchozího zápasu jsme věděli, že to nebude lehké utkání, ale už se kluci poučili jak hrát proti větším borcům. Utkání bylo velice vyrovnané a už se pokukovalo po nájezdech když v tom se 20 vteřin před koncem utkání podařilo Klagenfurtu vstřelit rozhodující gól, který připravil břeclavské Lvi o bronz.

 Konečná tabulka:

  1. HK Motor České Budějovice
  2. VHK Vsetín
  3. EC KAC Klagenfurt
  4. HC Lvi Břeclav
  5. HK Nitra
  6. EHC LIWEST Black wings Linz
  7. Junior Capitals Vídeň
  8. HC Kolín

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Srazil chlapce na přechodu pro chodce a z místa nehody ujel

BŘECLAVSKO: Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 20.09.2023 v ulici Sovadinova, Břeclav.  …