Hokejové perspektivy mladších a starších dorostenců

BŘECLAV –  HC Lvi Břeclav informují o významné změně, kdy od sezóny 2015-16 navážeme na novou éru v práci s mládeží. Změna spočívá v orientaci našich týmů na soutěže řízených Rakouským hokejovým svazem ÖEHV, kde vidíme větší prostor a možnosti pro hokejový růst našich mladých adeptů hokeje. Doposud jsme hráli tradiční ligové soutěže na Moravě, kde jsme měli za soupeře stále stejné celky a mírně se vytrácela větší motivace pro hráče. Navíc jsou v českém hokeji role rozděleny a silné extraligové celky si rychle rozeberou nejkvalitnější hráče. Ostatní hráči již nemají žádnou velkou perspektivu a velice často předčasně končí jejich sportovní kariera. Chceme tento nepříznivý stav změnit a našim mladým hráčům nabídnout možnost hrát s novými soupeři, novou motivaci s novými možnostmi. V sezóně 2013/2014 jsme se poprvé pustili do projektu Rakouské soutěže U16 Österreichische Meisterschaft (rakouské mistrovství). Ačkoliv jsme netušili, co od soutěže očekávat, naše poznatky byli vesměs pozitivní. Hráči i rodiče byli nadšeni z organizace soutěže i utkání, svaz při organizaci vycházel klubům vstříc a náročné cestování se řešilo víkendovými tripy, což hráčům herně vyhovovalo. Ačkoliv panoval názor, že hráči hrající v Rakouské soutěži nejsou v tuzemsku trenérům na očích, tuto domněnku naši odchovanci vyvrací, poněvadž dostávají nabídky od extraligových celků v ČR. Nemalou roli sehraje i možnost seznámit se s jiným prostředím a navázat kontakty s hráči Rakouska, Maďarska, Slovinska nebo Chorvatska. Naši hráči dostanou možnost předvést své umění před zraky zástupců těchto klubů a tím si vytvořit předpoklad získaní angažmá. Dalším krokem je přihlášení našeho družstva staršího dorostu (roč. 98 a 99) do soutěže EBJL U18 v Rakousku.

Rakouská liga

Mezinárodní EBJL kategorie U18 má nepochybně dobrou budoucnost před sebou. V nacházející sezóně soutěž U18 bude hrát celkem 18 týmů z Rakouska, Maďarska, Slovinska, a Česka (HC Orli Znojmo, HC Lvi Břeclav). Soutěž U16 bude hrát celkem 11 celků z Rakouska a Česka (HC Lvi Břeclav). Kluby budou podle své polohy rozděleny do 2 – 3 skupin, aby se maximálně snížily dopravní náklady. Každý klub by měl sehrát v sezoně cca. 30 zápasů, a pokud se kvalifikuje do play off, ještě další zápasy. Soutěže mají i sportovní kvalitu, která se neustále zvyšuje. Rakouský hokejový svaz má velký zájem vychovat nové mladé hráče pro své celky, aby nebyl odkázán na příliv legionářů ze zámoří tvořících značnou číst jejich kádru v nejvyšší soutěži dospělých (EBEL).

 Perspektiva

Návaznost na soutěže U16 a U18 připravujeme v podobě juniorského celku, který bude startovat v Krajské soutěži dospělých a pro největší talenty se nabízí možnost zkusit si již v mladém věku 3. Nejvyšší dospělou soutěž v ČR, aby se našim hráčům dostalo komplexní přípravy v rozhodujících letech začátku jejich hokejové kariery. Samozřejmě počítáme i s vytvořením nezbytného zázemí pro všechny hráče v podobě ubytování a studia. Ubytování bude zajištěno v Domově mládeže Střední průmyslové školy (15 min. chůze od zimního stadionu) v jednom, dvou a třílůžkových pokojích. Zde budou mít možnost se i stravovat. V Břeclavi je ke studiu na výběr několik středních škol.

text a foto: M Zoubek

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …