Hokej je stále nejdražším masově populárním sportem:

Zdroje info: Týmuj, Aspen

Příspěvek od: Radek Štěpán 

Sport pro mnohé z nás znamená mnohem více než jen fyzickou aktivitu. Je to vášeň, zábava a cesta k lepšímu zdravíAvšak, kolik to vlastně stojí? Nový průzkum odhaluje finanční stránku tohoto oblíbeného koníčku a přináší několik zajímavých poznatků.

Za sportovní vybavení utratí nejčastěji Češi 2 až 5 tisíc korun ročně.

Vice než deset tisíc Kč pak do něj investuje 25% lidí. Nemálo pak stoji také sportoviště doprava či trenéři. Z nejpopulárnějších sportů je nejdražší hokej. 6 % hokejistů za svou vášeň platí přes 120 tisíc Kč ročně

Sportovní výbava – největší výdaje

Prvním ohromujícím faktem je, že 30% Čechů utratí za sportovní vybavení, jako je obuv, oblečení, výzbroj a výstroj, částku , která se pohybuje mezi 2 až 5 tisíci korunami ročně. Dalších 27% procent zvolí vyšší rozpočet, kde se roční výdaje pohybují od 5 do 10 tisíc korun. Ale co teprve ti, kteří se nebojí investovat více do svého sportovního arzenálu? 10 až 15 tisíc korun utratí asi 10%  Čechů.

Ti nejvěrnější jsou ochotni investovat více než 50 tisíc korun ročně, což představuje 3% sportovní komunity. Bohužel, pro 19% populace je sportovní vybavení nedostupné, a to kvůli finančním omezením.

Nejen vybavení

Sport není ale jen o vybavení, ale také o jiných zařízeních. Zde mluvíme o sportovištích, trenérech, dopravě a příspěvcích do klubu. Nejvíce lidí, konkrétně 44 %, utratí ročně do 6 tisíc korun za tyto položky. Dalších 28 % čelí nákladům, které jsou mezi 6 tisíci až 18 tisíci korunami ročně. Procento se zmenšuje, jak se náklady zvyšují. 11 % lidí utratí od 18 tisíc do 36 tisíc korun ročně. 6 % se odváží investovat od 36 tisíc do 72 tisíc korun. Jen 0,4 % Čechů zaplatí od 72 tisíc do 119 tisíc korun ročně. A poslední 3 % září svým odhodláním utratit více než 120 tisíc korun ročně.

Hokej vede

Při pohledu na výdaje na provozování tří nejpopulárnějších kolektivních sportů v Česku, se jednoznačně hokej vynořuje jako vítěz v cenové kategorii. 61 % hráčů utratí za provozování ledního hokeje více než 18 tisíc korun ročně. Tato fascinující statistika vychází z dat poskytnutých platformou Týmuj, která momentálně eviduje 360 tisíc uživatelů.

Petr Salomon z Týmuj situaci komentuje: 

„Máme zaregistrováno 360 tisíc uživatelů a měsíčně aktivně podporujeme více než 5 tisíc sportovních týmů s více než 100 tisíci členy, organizujeme zápasy, závody, tréninky a další aktivity. Nejdražší je zřejmě lední hokej, což potvrzuje 62 % hráčů, kteří utrácí více než 18 tisíc Kč ročně. Dokonce 6 % hokejistů platí přes 120 tisíc Kč ročně za svou vášeň.

A co fotbal?

 Fotbal se jeví jako cenově přístupnější alternativa, s tím, že 80 % hráčů utratí méně než 18 tisíc Kč ročně.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …