Foto: město břeclav

Hejtman Hašek navštívil Břeclav a Bulhary. Slíbil podporu

Břeclav – Debata o obchvatu Břeclavi, ale i možnosti čerpání dotací na zlepšení průjezdu městem. Podpora sportu i kultury, ale i problematika protipovodňových opatření a nevybuchlé munice v Bořím lese.

Do Břeclavi včera zavítal na svoji první hejtmanskou návštěvu po podzimních obecních volbách hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Kromě návštěvy radnice otevřel v Nemocnici Břeclav nově zrekonstruované prostory záchranné služby.

Ocenil, že se díky spolupráci dvou příspěvkových organizací kraje podařilo v krátké době vylepšit podmínky pro techniku a především pro břeclavské záchranáře. „Věřím, že zde pro Vás záchranáře vzniklo důstojné prostředí, nebude to jediná pomoc kraje v letošním roce, připravujeme pořízení 27 nových sanitek, z nichž některé by měly zamířit i do Břeclavi. Chci popřát obyvatelům Břeclavi a přilehlého okolí, aby záchranka dobře fungovala, věřím, že poskytnete včas tu nejlepší možnou péči a že na ni navážeme dobrým fungováním břeclavské nemocnice,“ uvedl Michal Hašek.
Výjezdová základna je umístěna v prostorách Nemocnice Břeclav. Stávající prostory byly přestavěny tak, aby zdravotníci měli k dispozici denní místnost s kuchyňkou, změnily se WC i sprchy. Navíc byly z chodby v těsné blízkosti dosavadních prostor vybudovány nové pobytové místnosti, které nyní využívají lékaři ve výjezdových skupinách.

záchranka nová

Hejtman na jednání v Břeclavi potvrdil záměr kraje i nadále investovat do břeclavské nemocnice. Hovořilo se také o tématu zřízení takzvaných sociálních lůžek v tomto krajském zařízení – jak zaznělo na břeclavské radnici, kraj prověří možnosti uskutečnění seniorského zařízení v nemocnici. V dalším jednání s představiteli města došla řeč na téma obchvatu Břeclavi a řešila se také problematika životnosti semaforů ve městě – v této záležitosti se bude jednat o možnosti čerpání financí z evropských fondů a část financování by mohl převzít i kraj. Vedení města hovořilo při setkání s hejtmanem Michalem Haškem a radním Jaroslavem Parolkem také o plánované výstavbě protipovodňových opatření. Hejtman Hašek na setkání též ubezpečil břeclavské představitele s podporou kraje v oblasti rozvoje cestovního ruchu a turismu v oblasti města.

Se starostou Břeclavi Pavlem Dominikem a krizovým tajemníkem také navštívil Bulhary, kde před půl rokem došlo k sesuvu svahu. Hejtman obci v našem správním obvodu přislíbil krajskou podporu 5 milionů korun.

„Do Bulhar jsem jel se smíšenými pocity, protože před půlrokem jsem při zdejší návštěvě musel vyhlásit stav nebezpečí. Jsem velmi překvapen jak dalece pokročil projekt obnovy, který jsem sice viděl na papíře, ale neuměl představit ve skutečnosti. Když se dnes podívám kolem sebe, je zde vidět jednak ještě pozůstatek práce hasičského záchranného sboru, tedy samotná sanace svahu i její další pokračování, tedy přeložení koryta řeky, budování nového břehu a dokončení teras. To je obrovské dílo – jak jsem byl informován, bylo přemístěno 78 tisíc kubíků zeminy. Doufám, že v letních měsících, až bude vše hotovo, se seznámím s finálním stavem. Jsem přesvědčen, že provedená opatření zdejším obyvatelům i přírodě pomůžou,“ konstatoval Michal Hašek.

bulhary

Jak následně hejtman dodal, přijel do Bulhar rovněž s dobrou zprávou pro obyvatele obce. „Při financování projektu z Evropské unie vznikly takzvané neuznatelné náklady. Jihomoravský kraj přispěje obci Bulhary částkou pěti milionů korun. Tento návrh předložím na zasedání krajského zastupitelstva, které se sejde 9. dubna,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

-breclav.eu-, -kr-jmk.cz-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …