HC Lvi Břeclav spolu s KRASO Břeclav spolupracují se školkami

Milan Zoubek

 Také v letošní sezoně se náš klub HC Lvi Břeclav z.s.věnuje i nejmenším dětem nejen na trénincích přípravky a vlastní škole bruslení.

V úzké spolupráci s krasobruslařským oddílem KRASO Břeclav organizujeme bruslení pro školky. Že je to činnost i mezi jednotlivými školskými zařízeními velmi populární svědčí opět velký zájem. Tak jako každým rokem se bruslení pro školky organizuje zhruba od října a trvá až do březnových dnů. Pro každou školku je připraveno zhruba šest lekcí , kterých se dle počtů dětí účastní dva až čtyři trenéři hokejového klubu, plus vždy i někdo z oddílu KRASO Břeclav. Naši trenéři vždy dětem nachystají pro děti teplý čaj a po každé lekci si děti za odměnu odnáší nějakou tu sladkost a i případně klubovou samolepku či jinou drobnost. Samozřejmě má tato činnost i velký vliv pro klub samotný, neboť již po prvních lekcích školek se nám do přípravky hlásí děti, které pohyb na ledové ploše pobavil.

O potřebě naučit děti od nejútlejšího věku sportovním dovednostem se vedou v poslední době diskuse snad ve všech médiích a i ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy apeluje na všechny školská zařízení o potřebě pohybu jejich žáků. Proto i náš klub těší, že se naše akce velmi líbí o čemž svědčí i pochvala od ředitelky MŠ Kostice paní L. Balgové.

Dnes proběhlo poslední bruslení, a protože jsme se nepotkali a na p. trenéry čekala hned další školka, chtěla bych tímto velmi poděkovat všem, kteří se podílejí na organizaci „bruslení školek“.Děkujeme všem za ochotu, laskavý přístup k dětem a vůbec za celý průběh bruslení.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …